Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı - Son Dakika

Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı

14.03.2016 13:56
Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı, System.String[]

Hatay’ın Erzin ilçesinde, matematik sabiti ‘Pi Sayısı’ anısına özel olarak kabul edilen Dünya Pi Günü, Ali Rıza Büyüker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile kutlandı.

Hatay’ın Erzin ilçesinde, matematik sabiti ‘ Pi Sayısı’ anısına özel olarak kabul edilen Dünya Pi Günü, Ali Rıza Büyüker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile kutlandı. Pi sayısı yarışmasının da yapıldığı kutlama gününde, öğrencilere Pi şeklinde pasta ikram edildi.

İrrasyonel sayı olduğu için virgülden sonra sonsuza kadar uzanan 'Pi Sayısı’na özel 3,14 sayısından yola çıkılarak kutlanan Dünya Pi Günü nedeniyle Ali Rıza Ortaokulu’nda kutlama programı düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen kutlama programa idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Okulun matematik öğretmenleri tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, tüm misafirlere ‘Pi Sayısı’nın sembolü yazılı pastalar ikram edildi. Öğrenciler tarafından, ebru sanatı ile yazılmış Pi resimleri de sergilendi. Öğrencilerin oynadığı matematiği anlatan tiyatro gösterisi ise izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın