Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı - Son Dakika

Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı

4 yıl önce

Hatay’ın Erzin ilçesinde, matematik sabiti ‘Pi Sayısı’ anısına özel olarak kabul edilen Dünya Pi Günü, Ali Rıza Büyüker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile kutlandı.

Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı, System.String[]

Hatay’ın Erzin ilçesinde, matematik sabiti ‘ Pi Sayısı’ anısına özel olarak kabul edilen Dünya Pi Günü, Ali Rıza Büyüker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile kutlandı. Pi sayısı yarışmasının da yapıldığı kutlama gününde, öğrencilere Pi şeklinde pasta ikram edildi.


İrrasyonel sayı olduğu için virgülden sonra sonsuza kadar uzanan 'Pi Sayısı’na özel 3,14 sayısından yola çıkılarak kutlanan Dünya Pi Günü nedeniyle Ali Rıza Ortaokulu’nda kutlama programı düzenlendi.


Okulun konferans salonunda düzenlenen kutlama programa idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Okulun matematik öğretmenleri tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, tüm misafirlere ‘Pi Sayısı’nın sembolü yazılı pastalar ikram edildi. Öğrenciler tarafından, ebru sanatı ile yazılmış Pi resimleri de sergilendi. Öğrencilerin oynadığı matematiği anlatan tiyatro gösterisi ise izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Haber Yayın Tarihi: 14.03.2016 01:56 Kaynak: CİHANSon Dakika

İnternet üzerinden verilen araç ilanlarına iki zorunluluk geliyor
Savaş suçlusu olarak aranan DEAŞ'ın infazcısı Bursa'da yakalandı PPF ve Sabancı, Temsa'yı satın almak için niyet mektubu imzaladı