Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs hava yoluyla bulaşmıyor - Son Dakika

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs hava yoluyla bulaşmıyor

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden yeni bir açıklama geldi. DSÖ'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Kovid-19'un hava yoluyla taşınamayacağı belirtildi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yeni bir açıklama yaptı.

DSÖ'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Kovid-19'un hava yoluyla taşınamayacağı belirtilerek, virüsün hasta kişilerin öksürme, hapşırma veya konuşmaları esnasında bulaşabileceği ifade edildi.

Damlacıkların havada kalamayacak kadar ağır olduğu ve hemen düştüğü bildirildi.

BİR METRE KURALININ ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

Açıklamada ayrıca, virüsten korumak için kişilerin diğer insanlarla aralarına bir metre "fiziksel mesafe" koymaları ve birbirleriyle temastan kaçınmaları konusunda uyarılarda bulunulurken; yüzeylerin sürekli dezenfekte edilip, sık sık el yıkamanın önemi vurgulandı.

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs hava yoluyla bulaşmıyor

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs hava yoluyla bulaşmıyor


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya mesajı Yunan basınında ses getirdi ABD'li hakim, tecavüze uğrayan kadına sorduğu soru sonrası görevden alındı Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi eser görenleri büyüledi 20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı Kan donduran olay! 11 yaşındaki oğlunu öldürüp hiçbir şey olmamış gibi kayıp ilanı verdi Gerginliğin arttığı Himalayalar sınırına Çin ve Hindistan binlerce asker gönderdi Cilt bakım losyonlarındaki tehlike! Korkunç kareleri hemşire paylaştı Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü Öfkeli baba, Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçen kızını diri diri yakmak istedi ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı 1.700 akıl hastasının yanlışlıkla taburcu edildiği Galler'de, yetkililer şaşkın İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak ABD'de sular durulmuyor! Dün başlayan protestolar, yağmalamayla devam ediyor Nissan, Barselona'daki fabrikasını kapatıyor ABD'deki ırkçılık karşıtı protestolar, şiddet eylemlerine dönüştü