Dünya Şampiyonu Karateci, Diyarbakırlı Sporcularla Buluştu - Son Dakika

Dünya Şampiyonu Karateci, Diyarbakırlı Sporcularla Buluştu

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli karateci Serap Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Şampiyonların İzinde" programı kapsamında Diyarbakır'da sporcularla buluştu.

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli karateci Serap Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Şampiyonların İzinde" programı kapsamında Diyarbakır'da sporcularla buluştu.


Merkez Yenişehir ilçesindeki Köşkler Kapalı Spor Salonu'nda sporcularla bir araya gelen Serap Özçelik, soruları cevapladı ve onlarla antrenman yaptı.


Milli karateci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genç sporcularla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek "İnşallah buradaki çocuklar ellerinden gelen her şeyin en iyisini yaparlar. İstedikleri yerlere gelirler. Çünkü gerçekten gelişmiş bir şehir. Bunu yapabilecek imkanları var." ifadelerini kullandı.


Arkadaşının tavsiyesi üzerine spora başladığı ve çok çalıştığını belirten Serap, genç sporculara bıkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmalarını tavsiye etti.


Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir ise sporcuların çocuklara rol model olmaları ve deneyimlerini anlatmak için kente geldiğini söyledi.


Diyarbakır'da yetenekli sporcuların olduğunu anlatan Demir, "Serap Özçelik ve nice dünya şampiyonu olmuş sporcularımız gibi dünya şampiyonu ve Avrupa şampiyonu olabilecek yetenekli çocuklarımız var. İnşallah bu anlamda sporcular yetiştireceğiz. Diyarbakır'ın böyle bir potansiyeli mevcut." diye konuştu.


Sporculardan 15 yaşındaki Servet Tekdoğan, karate ile 9 yaşından beri uğraştığını belirtti.


Etkinliğe katılmak dolayı mutlu olduğunu dile getiren Servet, "Serap Özçelik'i dinlediğimde insanın birçok şeyi başarabileceğini anladım. Gelecekte ülkemi temsil etmek istiyorum." yorumunu yaptı.

YORUMLAR

Son Dakika

18:35 Küçükbaş hayvan çalan zanlı, pişkinliğiyle pes dedirtti 17:44 Hercai'nin yıldızı Ebru Şahin, bikinili pozlarıyla nefes kesti 16:44 Vaka sayısı arttığı için Bakan Koca'nın uyardığı Gaziantep'te düğünlerde kolluk kuvvetleri görev alacak 16:42 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını açısından en riskli meslek gruplarını paylaştı 16:08 65 yaşındaki adam hayvan otlatırken yorgun merminin isabet etmesi sonucu öldü 15:18 Hindistanlı iş adamı koronavirüse karşı altın maske takıyor 15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:58 Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı 14:55 Cristiano Ronaldo, 1960/61 sezonundan beri Juventus'ta bir sezonda 25 gol atan ilk futbolcu oldu 14:52 Malatya'da bir kayısının üzerinde Arapça "Allah" yazısı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:47 Canlı yayına girdikten 6 saniye sonra gelen feci kazada, kadın kendi ölümünü kaydetti 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti