Dünya Şampiyonu Karateci, Diyarbakırlı Sporcularla Buluştu - Son Dakika

Dünya Şampiyonu Karateci, Diyarbakırlı Sporcularla Buluştu

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli karateci Serap Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Şampiyonların İzinde" programı kapsamında Diyarbakır'da sporcularla buluştu.

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli karateci Serap Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Şampiyonların İzinde" programı kapsamında Diyarbakır'da sporcularla buluştu.


Merkez Yenişehir ilçesindeki Köşkler Kapalı Spor Salonu'nda sporcularla bir araya gelen Serap Özçelik, soruları cevapladı ve onlarla antrenman yaptı.


Milli karateci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genç sporcularla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek "İnşallah buradaki çocuklar ellerinden gelen her şeyin en iyisini yaparlar. İstedikleri yerlere gelirler. Çünkü gerçekten gelişmiş bir şehir. Bunu yapabilecek imkanları var." ifadelerini kullandı.


Arkadaşının tavsiyesi üzerine spora başladığı ve çok çalıştığını belirten Serap, genç sporculara bıkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmalarını tavsiye etti.


Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir ise sporcuların çocuklara rol model olmaları ve deneyimlerini anlatmak için kente geldiğini söyledi.


Diyarbakır'da yetenekli sporcuların olduğunu anlatan Demir, "Serap Özçelik ve nice dünya şampiyonu olmuş sporcularımız gibi dünya şampiyonu ve Avrupa şampiyonu olabilecek yetenekli çocuklarımız var. İnşallah bu anlamda sporcular yetiştireceğiz. Diyarbakır'ın böyle bir potansiyeli mevcut." diye konuştu.


Sporculardan 15 yaşındaki Servet Tekdoğan, karate ile 9 yaşından beri uğraştığını belirtti.


Etkinliğe katılmak dolayı mutlu olduğunu dile getiren Servet, "Serap Özçelik'i dinlediğimde insanın birçok şeyi başarabileceğini anladım. Gelecekte ülkemi temsil etmek istiyorum." yorumunu yaptı.

YORUMLAR

Son Dakika

14:06 Emekli hakim, tramvayda 15 yaşındaki kızların fotoğrafını çekerken yakalandı 13:55 Termal tesiste eşi ve kayınvalidesini öldürdü 13:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa Soykırımı mesajı 13:08 Sokak ortasında sevgilisini öldürdü, polisi görünce kendini vurdu 13:07 Acı haberi Instagram'dan verdi Metin Arolat'ın annesi hayatını kaybetti 12:41 İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın kızı Dilara Türkkan tepkiler sonrası sosyal medya hesabını kapattı 12:37 Kaza yapan zırhlı araç takla attı, etrafa altın saçıldı! Ekipler karış karış arıyor 12:35 Bülent Arınç'tan Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine ilişkin yorum: Şükürler olsun 12:33 17 suçtan aranan cezaevi firarisi 6 yıldır kardeşinin kimliğiyle yaşamış 12:32 İki üniversite mezunu psikolog, evinde uyuşturucu imalatından yakalandı! Balkonu seraya çevirmiş 11:47 Gelinler için altın işlemeli maske üretildi! Fiyatı, düğün salonunun kirasından fazla 11:45 Maske takmayı reddeden vatandaşın savunması: Koronaya inanmıyorum, insanlar uydurdu 11:23 Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde kullanılacak ilaca üretim ruhsatı verdi 11:16 Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel kusursuz fiziğiyle büyüledi 10:49 Türkiye'de milyar dolarları yöneten isimlerin kullandığı makam araçları