Dünya Süryani Patriği, Ayanoğlu'nu Ziyaret Etti - Son Dakika

Dünya Süryani Patriği, Ayanoğlu'nu Ziyaret Etti

06.01.2012 11:15
Dünya Süryani Patriği, Ayanoğlu'nu Ziyaret Etti, System.String[]

Dünya Süryani Katolik Kiliseleri Patriği Mor Ignatius Yusuf III.

Dünya Süryani Katolik Kiliseleri Patriği Mor Ignatius Yusuf III. Yunan, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu'nu ziyaret etti.

Süryani Patriği'ni Mardin'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, "Bütün renkleri bir ebru gibi bir arada yaşatabilmesi Mardin'i farklı kılan en önemli özelliğidir. Sayın Süryani Patriği'ni Mardin'de ağırlamış olmaktan büyük mutluluk duydum." dedi.

Dünya Süryani Katolik Kiliseleri Patriği (lideri) Mor Ignatius Yusuf 3.Yunan ise Mardin'in kendileri için çok önemli ve aziz bir şehir olduğunu söyledi. Yunan, "Mardin çok önem verdiğimiz ve çok sevdiğimiz bir şehir. Her gelişimizde Mardin'in daha da geliştiğini müşahede ediyoruz. Belediye başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum." diye konuştu.

Dünya Süryani Patriği'nin ziyaretine Mardin Süryani Katolik Kiliseleri Yönetim Kurulu Başkanı Edip Özaltun, yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Süryani Katolik Kiliseleri yönetim kurulu üyeleri ile Koreepiskopos Gabriel Akyüz eşlik etti.

Dünya Süryani Patriği, Ayanoğlu'nu Ziyaret Etti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Dünya Süryani Patriği, Ayanoğlu'nu Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan'ın ağır darbe vurduğu Ermeni ordusunda moraller yerle bir! Basın toplantısına terlikle katıldı Son Dakika: Fenerbahçe-Trabzonspor maçını Cüneyt Çakır yönetecek Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı Ünlü oyuncularla fotoğraf çektiren muhtarın testi pozitif çıktı Vatan görevleri için Türkiye'den Karabağ'a gittiler, biri şehit, diğeri gazi oldu Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Böyle taktik görülmedi! Gelin ve damadı düğünlerinde sahte altınla dolandırdı Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi