Son Dakika Haberleri: Dünya Tiyatro" Günü Maltepe'de Festivalle Kutlandı

Dünya Tiyatro" Günü Maltepe'de Festivalle Kutlandı

4 yıl önce

“Kültür ve Sanatın Kalbi Maltepe” sloganıyla çalışmalarına devam eden Maltepe Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği “Tiyatro Festivali”, bol ödüllü “İstibdat Kumpanyası” isimli müzikli komedi oyunuyla sona erdi.

Dünya Tiyatro
"Kültür ve Sanatın Kalbi Maltepe" sloganıyla çalışmalarına devam eden Maltepe Belediyesi'nin bu yıl ilk kez düzenlediği "Tiyatro Festivali", bol ödüllü "İstibdat Kumpanyası" isimli müzikli komedi oyunuyla sona erdi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Maltepe'de iki yılda, 219 tiyatro oyunuyla 70 bin hemşehrimize ulaştık" dedi.

Dünya Tiyatro Günü'nü Türkiye'de ilk kez, 6 gün süren "Tiyatro Festivali" ile kutlayan Maltepe Belediyesi, festivalin kapanış oyununu Tiyatro İstanbul'un, "İstibdat Kumpanyası" isimli müzikli komedi oyunuyla yaptı. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyuna tiyatroseverler büyük ilgi gösterdi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın da izlediği oyunda, Levent Üzümcü, Sabri Özmener, Sibel Erdenk, Ahmet Burak Bacınoğlu, Erşan Utku Ölmez, Uğur Uzunel, İlknur Güneş, Serhat Barış, Aydın Sezgin ve Levent Çimen rol aldı. Oyuncular sahne performansları ve müzikli dans gösterileriyle, festivalin izleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

2 YILDA 219 TİYATRO OYUNU

Oyunun sonunda sahneye çıkarak sanatçıları tek tek kutlayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Maltepe'de göreve başladıktan sonra iki yılda, 219 tiyatro oyunuyla 70 bin hemşehrimize ulaştık. Gerçekten gurur duyuyorum. Sevgili Levent Üzümcü'nün ve arkadaşlarının sergilediği bu performans karşısında sadece düğme ilikliyorum" dedi. Maltepe'de dayatan değil danışan belediyecilik anlayışıyla görev yaptıklarını ifade eden Kılıç, "Türkan Saylan bizim için çok önemli bir insan, bir şahsiyet. O kardelenlere, kızlarımıza değer verdi. Yılbaşında bir karar verdik. Oyunlardan sonra sanatçılara çiçek vermiyoruz, onun yerine kızlarımıza burs veriyoruz" diye konuştu.

Başkan Kılıç konuşmasının ardından, Süreyyapaşa Cam Tasarım Atölyesi'nde Maltepeli kadınların yaptığı yaşam ağacı tabağını Levent Üzümcü'ye takdim etti ve oyuncularla sahnede toplu fotoğraf çektirdi. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi: 28.03.2016 11:00 Kaynak: İHAİran'da erkek kılığında stada girip maç izleyen 6 kadın tutuklandı
9 yıl boyunca tecavüze uğradıktan sonra intihar eden Emre'nin sapık akrabası tutuklandı Benzin ve motorine zam geldi