Dünya Türkiye'ye kilitlendi! Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Antalya'da - Son Dakika

Dünya Türkiye'ye kilitlendi! Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Antalya'da

09.03.2022 22:45

Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle iki ülkenin bakanları yarın Antalya'da bir araya gelecek. Yarın gerçekleştirilecek görüşme öncesi Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Antalya'ya iniş yaptı. Dünyanın gündeminde görüşmeyi 34 ülke ve Türkiye'den 330 gazeteci takip edecek.

Rusya - Ukrayna arasındaki savaşta arabulucu görevi üstelenen Türkiye, iki ülkenin bakanlarını bir araya getirmesi nedeniyle dünya gündemine oturdu.

ÖNCE LAVROV GELDİ

Bu kapsamda Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'nin arabuluculuğu ile bugün Antalya'da gerçekleştirilecek Rusya-Ukrayna-Türkiye üçlü dışişleri bakanları toplantısı için Antalya'ya geldi.

KULEBA DA İNDİ

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ve Ukrayna heyetini taşıyan özel uçak, Antalya Havalimanı'na indi. Heyet, konaklayacakları Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'ndeki 5 yıldızlı otele hareket etti.

Dünyanın gözü bu zirvede! Rusya-Ukrayna savaşının seyri Antalya'da belli olacak! 2 bakan Türkiye'ye geldi
Dmitro Kuleba

AYRI OTELLERDE KALACAKLAR

Rus heyet, konaklayacakları Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'ndeki 5 yıldızlı otele hareket etti. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba'nın da yaklaşık 1 saat sonra kente gelmesi bekleniyor. Ayrı otellerde kalacak heyetler, görüşme için Belek Turizm Merkezi'ndeki otelde buluşacak.

Dünyanın gözü Türkiye'de! Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Antalya'ya indi, işte ilk görüntüler

DÜNYA LİDERLERİNİN AĞIRLANDIĞI SALONDA BULUŞACAKLAR

Çavuşoğlu, Lavrov ve Kuleba, bugün 2015'te G-20 Zirvesi'nde eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi dünya liderlerinin ağırlandığı salonda üçlü toplantı gerçekleştirecek. Otellerdeki önlemler artırıldı. Her türlü teknolojik donanımın yer aldığı G20 Salonu, 7 bin 500 metrekarelik oturum alanı, dışarıya direkt açılabilen pencere ve kapılara sahip.

Dünyanın gözü Türkiye'de! Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Antalya'ya indi

34 ÜLKEDEN GAZETECİ ORADA OLACAK

Zirveyi aralarında Rusya, Ukrayna, ABD, Birleşik Krallık, Almanya, İsrail, Japonya, Hollanda gibi ülkelerin yer aldığı 34 ülkeden ve Türkiye'den 330'un üzerinde gazeteci takip edecek. Otelin çevresinde geniş güvenlik önlem alındı, dron için ise sinyal kesiciler yerleştirildi.

Dünyanın gözü Türkiye'de! Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Antalya'ya indi, işte ilk görüntüler

HEYETLER İÇİN ÖZEL GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Zirvenin yapılacağı otelde konaklayacak Rus heyetin kalacağı otelin villasında da önemli önlemler alındı. Camları kurşun geçirmez ve demir parmaklıkla çevrili villa 3 katlı ve 4 bin metrekarelik bir alana sahip. Ukrayna heyeti ise yine Belek Turizm Merkezi'ndeki 5 yıldızlı farklı bir otelde konaklayacak.

YORUMLAR (3)
  • Hızır Hasta: Masada BARIŞ sağlanırsa bu TÜRKİYE,nin yaptığı plan ve proje,dir. İNŞALLAH masadan ateşkes ve BARIŞ çıkar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hızır Hasta: Antalya'daki masadan barış çıkma olasılığı çok düşüktür ama yok değildir yani Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hızır Hasta: Türkiye,nin tanıtımını milyarlarca dolar versek bu kadar iyi tanıyamazlardi,, TÜRKİYE,nin önemi dünya çapında kabul görüyor,, İNŞALLAH barış sağlanır Tüm dünya mutlu olur Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Çavuşoğlu: 'Bölgemizde istikrar, güvenlik ve refahın tesisi her iki ülkenin (Türkiye-Slovenya) amacı' Çavuşoğlu: 'Bölgemizde istikrar, güvenlik ve refahın tesisi her iki ülkenin (Türkiye-Slovenya) amacı' Başkan Şahin: 'Alanya'da üretilen muz, Türkiye'nin her yerinde Alanya muzu olarak satılacak' Başkan Şahin: 'Alanya'da üretilen muz, Türkiye'nin her yerinde Alanya muzu olarak satılacak' Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'dan normalleşme mesajı Açıklaması Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'dan normalleşme mesajı Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dünya Türkiye'ye kilitlendi! Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Antalya'da - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş