Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar - Son Dakika

Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar

14.08.2018 16:44

Dünya turu için otostopla şehir şehir gezerek bileklik satıyorlarZONGULDAK - Üniversite öğrencisi iki genç el emeği bilekliklerini satarak dünya turuna çıkabilmek için şehir şehir geziyorlar.

Dünya turu için otostopla şehir şehir gezerek bileklik satıyorlar

ZONGULDAK - Üniversite öğrencisi iki genç el emeği bilekliklerini satarak dünya turuna çıkabilmek için şehir şehir geziyorlar.

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Selda Taş ile erkek arkadaşı Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Emir Solmaz, birlikte otostopla Türkiye'nin dört bir yanını gezerek yaptıkları bileklikleri satarak dünya turu için para biriktiriyor. Sakarya'dan yola çıkan Taş ve Solmaz, Yalova, Bursa, Artvin, Giresun, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Denizli, Uşak'tan sonra Zonguldak'a geldi. Kent merkezinde yaptıkları bileklik ve okudukları kitapları satılığa çıkaran iki genç, pasaport alabilmek için para biriktiriyor.

Dünya turuna çıkmak için pasaport parası biriktirdiklerini ifade eden üniversite öğrencisi Emir Solmaz, "Otostopla dünya turuna çıkma istiyorum. Kız arkadaşımla Dünya turuna çıkmak için pasaport parası biriktiriyoruz. Sakarya'da Felsefe öğretmenliği okuyorum. Sakarya'dan yola çıktım. Yalova, Bursa, Artvin, Giresun, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Denizli, Uşak, böyle devam etti yolculuğum. 4 senedir dolaşıyorum. Her yaz yollardayım. Şuan ki hedefimiz okulumuzu bitirip hayatımızın sonuna kadar otostopla yeni yerler ve yeni insanlar keşfetmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Seneye okul bitince yurt dışına çıkmayı hedeflediklerini ifade eden üniversite öğrencisi Selda Taş Konya'da bilgisayar mühendisliği okuyorum. Seneye okul bitince yurt dışına çıkmayı düşünüyorum. Aslında bu yıl çıkmayı düşündük ama ailelerimiz izin verdi. Seneye çıkmayı düşünüyoruz. Ailem yine sıkıntı çıkartacak ama ben bu şekilde yaşamak istiyorum. Ailem çalışıp para kazanmamı istiyor ama ben böyle yaşamak istiyorum. Sattığımız bilekliklere vatandaşlar ilgi gösteriyor. Sohbet ediyoruz güzel dostluklar kuruyoruz. Bizi destekleyen oluyor. Zorluklarımız da oluyor ama dünya turunu gerçekleştirmek istiyoruz.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Refüje çarpıp takla atan otomobil alev alev yandı: 1 yaralı Refüje çarpıp takla atan otomobil alev alev yandı: 1 yaralı Girdikleri apartmanda 9 daireyi soyup sırra kadem bastılar Girdikleri apartmanda 9 daireyi soyup sırra kadem bastılar Türkiye Bursları programı, Bosna Hersek ve Sırbistan'da tanıtıldı Türkiye Bursları programı, Bosna Hersek ve Sırbistan'da tanıtıldı

Son Dakika Genel Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement