Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar - Son Dakika

Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar

14.08.2018 16:44

Dünya turu için otostopla şehir şehir gezerek bileklik satıyorlarZONGULDAK - Üniversite öğrencisi iki genç el emeği bilekliklerini satarak dünya turuna çıkabilmek için şehir şehir geziyorlar.

Dünya turu için otostopla şehir şehir gezerek bileklik satıyorlar

ZONGULDAK - Üniversite öğrencisi iki genç el emeği bilekliklerini satarak dünya turuna çıkabilmek için şehir şehir geziyorlar.

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Selda Taş ile erkek arkadaşı Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Emir Solmaz, birlikte otostopla Türkiye'nin dört bir yanını gezerek yaptıkları bileklikleri satarak dünya turu için para biriktiriyor. Sakarya'dan yola çıkan Taş ve Solmaz, Yalova, Bursa, Artvin, Giresun, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Denizli, Uşak'tan sonra Zonguldak'a geldi. Kent merkezinde yaptıkları bileklik ve okudukları kitapları satılığa çıkaran iki genç, pasaport alabilmek için para biriktiriyor.

Dünya turuna çıkmak için pasaport parası biriktirdiklerini ifade eden üniversite öğrencisi Emir Solmaz, "Otostopla dünya turuna çıkma istiyorum. Kız arkadaşımla Dünya turuna çıkmak için pasaport parası biriktiriyoruz. Sakarya'da Felsefe öğretmenliği okuyorum. Sakarya'dan yola çıktım. Yalova, Bursa, Artvin, Giresun, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Denizli, Uşak, böyle devam etti yolculuğum. 4 senedir dolaşıyorum. Her yaz yollardayım. Şuan ki hedefimiz okulumuzu bitirip hayatımızın sonuna kadar otostopla yeni yerler ve yeni insanlar keşfetmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Seneye okul bitince yurt dışına çıkmayı hedeflediklerini ifade eden üniversite öğrencisi Selda Taş Konya'da bilgisayar mühendisliği okuyorum. Seneye okul bitince yurt dışına çıkmayı düşünüyorum. Aslında bu yıl çıkmayı düşündük ama ailelerimiz izin verdi. Seneye çıkmayı düşünüyoruz. Ailem yine sıkıntı çıkartacak ama ben bu şekilde yaşamak istiyorum. Ailem çalışıp para kazanmamı istiyor ama ben böyle yaşamak istiyorum. Sattığımız bilekliklere vatandaşlar ilgi gösteriyor. Sohbet ediyoruz güzel dostluklar kuruyoruz. Bizi destekleyen oluyor. Zorluklarımız da oluyor ama dünya turunu gerçekleştirmek istiyoruz.

Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar
Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar
Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar
Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Dünya Turu İçin Otostopla Şehir Şehir Gezerek Bileklik Satıyorlar - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Beşiktaş - Adana Demir maçı sonrası Serdar Ortaç'tan el hareketli ve küfürlü kutlama 13:48 Beşiktaş - Adana Demir maçı sonrası Serdar Ortaç'tan el hareketli ve küfürlü kutlama Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor 13:39 Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor Sosyal medya hesabında çocukluk fotoğrafını paylaşan Müge Anlı, beğeni yağmuruna tutuldu 12:51 Sosyal medya hesabında çocukluk fotoğrafını paylaşan Müge Anlı, beğeni yağmuruna tutuldu
Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı 12:18 Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı Fenerbahçe'den gidip küllerinden doğdular! Samatta ve Frey, Genk'i dağıttı 12:02 Fenerbahçe'den gidip küllerinden doğdular! Samatta ve Frey, Genk'i dağıttı Kentte yetişmez denilen Antep fıstığını üreterek ilke imza attı 11:52 Kentte yetişmez denilen Antep fıstığını üreterek ilke imza attı
Olayların başlamasına sebep olan Balotelli yırttı! Beşiktaş'tan 6, Adana Demir'den 1 kişi PFDK'ya sevk edildi 11:40 Olayların başlamasına sebep olan Balotelli yırttı! Beşiktaş'tan 6, Adana Demir'den 1 kişi PFDK'ya sevk edildi Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos'un Türkevi açılışına katılması Yunan basınını sinirlendirdi 11:18 Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos'un Türkevi açılışına katılması Yunan basınını sinirlendirdi
Advertisement