Son Dakika Haberleri: Rusya, Obama'nın 9 Günde Yapabileceklerinden Endişeli

Rusya, Obama'nın 9 Günde Yapabileceklerinden Endişeli

4 ay önce

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Barack Obama'nın başkanlık süresinden kalan son 9 gün içinde yapabileceklerinden endişelendiğini açıkladı.

Rusya, Obama'nın 9 Günde Yapabileceklerinden Endişeli, System.String[]

Yeni ABD hükümeti, seçilen Başkan  Donald Trump'ın 20 Ocak'ta koltuğa oturmasıyla resmen çalışmalarına başlayacak. Ancak Ruslar, geriye kalan 9 günde çok şeyin değişebileceğini düşünüyor.

'TANRI DÜNYAYI 7 GÜNDE YARATMIŞ, OBAMA'NIN ONU YIKMAK İÇİN 2 GÜNÜ DAHA VAR'

Rusya  Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, resmi  Facebook hesabından endişelerini şu ifadelerle dile getirdi:

"Her gün  Washington'dan gelen haberleri okuyorum: İşte  Rusya'ya yeni yaptırımlar,  Suriye militanlarına omuzdan ateşlemeli füzelerin verilmesi, dışişlerinin tüm alanlarında tamamen mantıksız ancak zarar verici yaptıkları. Tanrı dünyayı 7 günde yaratmış.  Obama'nın onu yıkmak için artı 2 günü daha var."

ABD'DE 5 RUS VATANDAŞINA YAPTIRIM UYGULANDI

Geçtiğimiz Pazartesi günü ABD  Maliye Bakanlığı, 'Magnitskiy Kararnamesine' dayanarak  Rusya Soruşturma komitesi başkanı Aleksandr Bastrıkin ve milletvekili Andrey Lugovoy dahil olmak üzere 5 Rus vatandaşına yaptırım uyguladı.

30 Aralık 2016 tarihinde ABD, 'seçimlere karışması' ve ' Rusya'da çalışan ABD diplomatlarına yapılan baskı' için  Rusya Federal Güvenlik Servisi ve Askeri İstihbarat Servisi dahil olmak üzere  Rusya'nın 8 teşkilatına da yaptırımlar uyguladı.

SURİYE'DEKİ MUHALİFLERİN SİLAH KISITLAMASI KALDIRILDI

Aralık ayının başında ABD Başkanı  Barack Obama, ABD'nin  Suriye'deki müttefiklerine silah teslimatları için kısıtlamaları kaldırdı.

4 Yılda 1 Milyon Lirayı İç Eden Ganyan Talihlisi, Şimdi Çaycılık Yapıyor Cemaatlerin Umre Kavgasında İkinci Perde: Olay Yargıya Taşınıyor
Kuzey Kore'nin Füze Denemesi, Tokyo Metrosunu Kapattı

1