Son Dakika Haberleri: Rusya, Obama'nın 9 Günde Yapabileceklerinden Endişeli

Rusya, Obama'nın 9 Günde Yapabileceklerinden Endişeli

7 ay önce

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Barack Obama'nın başkanlık süresinden kalan son 9 gün içinde yapabileceklerinden endişelendiğini açıkladı.

Rusya, Obama'nın 9 Günde Yapabileceklerinden Endişeli, System.String[]

Yeni  ABD hükümeti, seçilen Başkan  Donald Trump'ın 20 Ocak'ta koltuğa oturmasıyla resmen çalışmalarına başlayacak. Ancak Ruslar, geriye kalan 9 günde çok şeyin değişebileceğini düşünüyor.

'TANRI DÜNYAYI 7 GÜNDE YARATMIŞ, OBAMA'NIN ONU YIKMAK İÇİN 2 GÜNÜ DAHA VAR'

Rusya  Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, resmi  Facebook hesabından endişelerini şu ifadelerle dile getirdi:

"Her gün  Washington'dan gelen haberleri okuyorum: İşte  Rusya'ya yeni yaptırımlar,  Suriye militanlarına omuzdan ateşlemeli füzelerin verilmesi, dışişlerinin tüm alanlarında tamamen mantıksız ancak zarar verici yaptıkları. Tanrı dünyayı 7 günde yaratmış.  Obama'nın onu yıkmak için artı 2 günü daha var."

ABD'DE 5 RUS VATANDAŞINA YAPTIRIM UYGULANDI

Geçtiğimiz Pazartesi günü  ABD  Maliye Bakanlığı, 'Magnitskiy Kararnamesine' dayanarak  Rusya Soruşturma komitesi başkanı Aleksandr Bastrıkin ve milletvekili Andrey Lugovoy dahil olmak üzere 5 Rus vatandaşına yaptırım uyguladı.

30 Aralık 2016 tarihinde  ABD, 'seçimlere karışması' ve ' Rusya'da çalışan  ABD diplomatlarına yapılan baskı' için  Rusya Federal Güvenlik Servisi ve Askeri İstihbarat Servisi dahil olmak üzere  Rusya'nın 8 teşkilatına da yaptırımlar uyguladı.

SURİYE'DEKİ MUHALİFLERİN SİLAH KISITLAMASI KALDIRILDI

Aralık ayının başında  ABD Başkanı  Barack Obama,  ABD'nin  Suriye'deki müttefiklerine silah teslimatları için kısıtlamaları kaldırdı.


FETÖ'den İhraç Edilen Eski Komiser Yardımcısı Yüzlerce Kaçak Telefonla Yakalandı Bayrampaşa'da Yunus Ekipleri Bariyerlere Çarptı: 2 Polis Şehit Oldu
Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü