Son Dakika Haberleri: Dünya Yürüyüş Günü

Dünya Yürüyüş Günü

7 ay önce

Bingöl'de "3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Dünya Yürüyüş Günü, System.String[]
Bingöl'de "3- 4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen yürüyüş, Bingöl Valiliği önünde başladı.


Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, kurum müdürleri, genç, yaşlı, her kesimden katılımın sağlandığı yürüyüşte, yürüyüşün öneminin anlatıldığı dövizler taşındı.


İnönü, Genç ve Hastane caddelerinde devam eden yürüyüş, Valilik önünde sona erdi.

Vali Mantı, sporun insanı disipline ettiğini ve zamana uymaya sağladığını söyledi.

Mantı, "30-40 yıldır sürekli spor yapan biri olarak gerek çalışma hayatımda gerek özel hayatımda sporun çok büyük faydalarını gördüm. Halkımız inşallah farkındalıkla gerek sporuna gerek sağlığına dikkat edecek. Bu kısacık farkındalık amacıyla yapılan bir aktivite. İnşallah bundan sonra da aktivitelerimiz devam edecek." dedi.

İl Sağlık Müdürü Gündoğdu da dünyada ve ülkede ölüm sebeplerinin başında kardiyovasküler hastalıklar, tansiyon, diyabetin geldiğine işaret etti.

Hastalıklardaki risk oranını azaltmak amacıyla etkinliğin düzenlendiğini ifade eden Gündoğdu, hareketsizlik ve spor eksikliğinin risk oluşturduğunu vurguladı.
Haber Yayın Tarihi : 03.10.2018 01:06 Kaynak: AAKimliği Belirsiz Kadın, Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na Seccade ile Saldırdı Ekrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Son Dakika! Kılıçdaroğlu'na Saldıran 6 Kişinin Kimliği Belirlendi! Gözaltına Alınacaklar