Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor - Son Dakika

Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor

23.09.2016 12:52
Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor

İsviçre ile Almanya arasında Bodensee gölü üzerinden gerçekleşecek 21 kilometrelik uçuş 8 dakika sürecek.

Dünyanın en kısa mesafeli uluslararası uçuşu Kasım ayında İsviçre ile Almanya arasında başlayacak.

SADECE 8 DAKİKA SÜRECEK

İsviçre'nin St. Gallen-Altenrhein Havalimanı ile Almanya'nın Baden- Württemberg eyaletinin Friedrichshafen kenti arasında başlayacak olan hat, iki ülke arasında bulunan Bodensee üzerinden yapılacak. Bodensee gölünün etrafının dolaşılması durumunda yaklaşık 62 kilometre olan mesafe, uçakla 21 kilometreye inecek ve sadece 8 dakika sürecek.

KASIMDA BAŞLIYOR

Travelbook'ta yer alan habere göre, Avusturyanın People's Viennaline Havayolu tarafından 2 Kasım itibaren başlayacak tarifeli uçuşlar, 50 yolcu kapasiteli Embraer 145 tipi uçakla haftanın iki günü gerçekleştirilecek.

İŞ ADAMLARINA YÖNELİK

Turistik uçuşlardan ziyade ağırlıklı olarak iş adamlarına yönelik olacağı belirtilen tarifeli seferler, Altenrhein'den Friedrichshafen'e, oradan da Köln'e uzanacak. Altenrhein-Köln arası 179 Euro olacak. Dünyanın en kısa mesafeli uçuşu ise tek yön 40 Euro'dan uçulacak.

Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor

YORUMLAR
500
CERN: Büyük Hadron Çarpıştırıcı karanlık maddeyi bulma hedefiyle yeniden çalıştırılıyor CERN: Büyük Hadron Çarpıştırıcı karanlık maddeyi bulma hedefiyle yeniden çalıştırılıyor Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı FETÖ'den ayrılan Vahdettin Polat Alman haber sitesine örgütün iç yüzünü anlattı FETÖ'den ayrılan Vahdettin Polat Alman haber sitesine örgütün iç yüzünü anlattı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement