Son Dakika Haberleri: Tilki Kılından Yazılan Dünyanın En Küçük Kur'an-ı Kerim'i Büyük İlgi Görüyor

Tilki Kılından Yazılan Dünyanın En Küçük Kur'an-ı Kerim'i Büyük İlgi Görüyor

4 ay önce

Kuşadası'nda açılan Türkiye'nin ilk mikro-minyatür sergi alanında görücüye çıkan dünyanın en küçük el yazması Kur'an'ı Kerim'i büyük ilgi görüyor.

Dünyanın en küçük el yazması Kur'an-ı Kerim'i, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde açılan Türkiye'nin ilk mikro-minyatür sergi alanında görücüye çıktı.

MİKROSKOP VE BÜYÜTEÇLE GÖRÜLEN ESERLER SERGİLENİYOR

Türkiye'nin ilk, dünyanın ise üçüncü mikro-minyatür sergi alanı Kuşadası'nda açıldı. Türkiye'nin tek gubari hat sanatçısı olan Necati Korkmaz tarafından Kuşadası Belediyesinin katkılarıyla Kalekapısı'nda açılan mikro-minyatür sergi alanında sadece mikroskop ve büyüteçler aracılığıyla görülebilen eserler sergileniyor.

İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

Kuşadası Kale Kapısı'nın üst katında yer alan ve Türkiye'nin ilk mikro minyatür sergi alanı olma özelliğini taşıyan sergi alanında Korkmaz'ın 40 eseri sürekli olarak sergilenecek. Korkmaz ayrıca, yılın belirli dönemlerinde sergi alanında canlı performans sergileyecek.

TİLKİ KILIYLA YAZILDI

Mikro-minyatür sergi alanında gubari hat sanatçısı Necati Korkmaz'ın 3,5 yılda yazdığı dünyanın en küçük el yazması Kur'an'ı Kerim sergileniyor. Korkmaz, 1 santimden küçük olan Kur'an-ı Kerim'i tilki kılıyla çok hijyen bir ortamda geceleri yazarak tamamladığını söyledi. Yerli ve yabancı ziyaretçiler saç teline, pirinç tanesi, toplu iğne üzerine işlenen ve yazılan yazıları mikroskop ve büyüteç yardımıyla hayranlıkla izliyor.

İşte görenleri şaşırtan o Kur'an-ı Kerim;
İzmir'de Akılalmaz Olay! İki Kadın, Kediden Bulaşan Parazit Nedeniyle Kör Oldu Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı

Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı