Son Dakika Haberleri: Dünyanın En Uzun Aktarmasız Uçuş Seferi Singapur Havayolları Tarafından Gerçekleştirilecek

Dünyanın En Uzun Aktarmasız Uçuş Seferi Singapur Havayolları Tarafından Gerçekleştirilecek

2 yıl önce

Singapur Havayolları, bugün Singapur Changi Havalimanı ile ABD Newark Havalimanı arasında dünyanın en uzun aktarmasız uçuş seferini gerçekleştirecek. 19 bin kilometreden fazla yol gidilecek uçuş, 18 saat 25 dakika sürecek.

Dünyanın En Uzun Aktarmasız Uçuş Seferi Singapur Havayolları Tarafından Gerçekleştirilecek, System.String[]

Dünyanın en uzun aktarmasız uçuş seferi bugün gerçekleşecek. Singapur Havayolları tarafından Singapur Changi Havalimanı ile ABD Newark Havalimanı arasında gerçekleşecek olan uçuş 18 saat 25 dakika sürecek. Uçuş seferinde 19 bin kilometreden fazla yol gidilecek.

BİRİNCİ SINIF KOLTUKLAR TAMAMEN SATILDI

Uçuşta standart Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi sınıfından bilet satılmıyor. Singapur Havayolları, BBC'ye yaptığı açıklamada uçuştaki birinci sınıf koltukların tamamen satıldığını söyledi. Havayolları premium ekonomi sınıfı koltuklarda da "sınırlı sayıda" bilet kaldığını açıkladı. Dünyada diğer en uzun uçuş seferleri Amerikan United Havayolları tarafından sağlanıyor. United Havayolları'nın Houston-Sydney seferi 17 saat 20 dakika, Los Angeles-Singapur seferi 17 saat 15 dakika sürüyor.

STANDART EKONOMİ SINIFI YOK

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; Uçakta standart ekonomi sınıfından bilet satılmayacak. Birinci sınıf yolcularına uçuş sırasında tercih ettikleri zaman diliminde iki sefer yemek servisi yapılacak. Bunun dışındaki zamanlarda da içecek servisi olacak. Koltukları yatağa da dönüşebilecek. Premium ekonomi sınıfı yolcularına ise üç kez belirli vakitlerde yemek servisi yapılacak ve aralarda içecek servisinde bulunulacak. 2 pilotun görev yapacağı seferde 15 kişilik kabin ekibi iş başında olacak. Sağlıklı bir performans ve iş yükü dağılımı için ekip içerisinde her bir kişiye minimum 4 saatlik istirahat verilecek.

UÇAK 161 YOLCU KAPASİTELİ

Singapur Havayollarının uçuş için kullanacağı Airbus'ın çift motorlu A350-900 ULR uçağı, 161 yolcu kapasiteli. Uçağa 67 birinci sınıf yolcusu, 94 premium ekonomi sınıfı yolcusu alınacak. Bugün gerçekleşecek uçuşta yer alacak havacılık uzmanı Geoffrey Thomas, "Bu hat iki büyük finansal merkez arasında. Bu nedenle bu uçağı iş insanlarıyla ya da aktarmasız uçuşun rahatlığını yaşamak isteyen varlıklı yolcularla dolduracaklar" diyor. Thomas, aktarmasız uçuş başlatılan yolculuk rotalarına ilginin arttığını da kaydediyor.

Dünyanın En Uzun Aktarmasız Uçuş Seferi Singapur Havayolları Tarafından Gerçekleştirilecek
Haber Yayın Tarihi: 11.10.2018 06:03 Güldür Güldür oyuncusu Ecem Erkek, mini elbiseli pozuyla beğeni yağmuruna tutuldu
PSG'nin sahibi Nasser Al-Khelaifi Leeds United'ı satın alacak Yargıç, tecavüz mağduruna sordu: Size 150 bin dolar verse cezasının hafifletilmesini kabul eder misiniz?