Son Dakika Haberleri: 20 Milyar Dolara Mal Olan Dünyanın En Uzun Deniz Köprüsü Açıldı

20 Milyar Dolara Mal Olan Dünyanın En Uzun Deniz Köprüsü Açıldı

4 ay önce

Çin'de dünyanın en uzun, deniz köprüsü unvanına sahip olan Hong Kong-Zhuhai-Macau Köprüsü açıldı. 35 kilometresi köprü, 6,7 kilometresi tünel olan köprünün yapımında 20 milyar dolar harcandı.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, dünyanın en uzun deniz köprüsü olan Hong Kong-Zhuhai-Macau'nun açılışını yaptı. 35 kilometresi köprü, 6,7 kilometresi tünel olan köprünün yapımında 20 milyar dolar harcandı.

35 KİLOMETRESİ KÖPRÜ, 6,7 KİLOMETRESİ TÜNEL

Çin'in güney kıyısında bulunan Macau yarım adasıyla Hong Kong adası arasında inşa edilen Hong Kong-Zhuhai-Macau Köprüsü açıldı. 35 kilometresi köprü, 6,7 kilometresi tünel olan köprü, ayrıca dünyanın en uzun, deniz köprüsü unvanına sahip oldu.

YAPIMINDA 20 MİLYAR DOLAR HARCANDI

İnşaatına 15 Aralık 2009 yılında başlanan ve yapımında 20 milyar dolar harcanan köprü, İnci nehir deltasını daha gelişmiş ve Hong Kong özel yönetim bölgesine bağlıyor. Çin yönetimi böylelikle, güney kıyısı ekonomisinin daha da liberalleşmesini amaçlıyor.

İşte dünyanın en uzun, deniz köprüsü unvanına sahip olan Hong Kong-Zhuhai-Macau Köprüsü;
Sedat Peker, Ne İş Yaptığını ve Aylık Gelirini Açıkladı Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu

AK Parti'den Aday Gösterilmeyen Belediye Başkanı, 3 Bin Kişi ile Birlikte CHP'ye Geçti