Koronavirüse yakalanan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen 1 haftadır yoğun bakımda - Son Dakika

Koronavirüse yakalanan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen 1 haftadır yoğun bakımda

30.10.2020 14:02

Mardin'de yaşayan ve dünyanın en uzun insanı unvanına sahip olan Sultan Köse koronavirüse yakalandı. Köse'nin 1 haftadır yoğun bakımda olduğu ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Mardin Derik ilçesine bağlı Dere köyünde yaşayan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen yüksek ateş ve baş ağrısı şikayeti ile hastaneye gitti. Kösen'e burada yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Alınan bilgilere göre Kösen 1 haftadır Kızıltepe Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi görüyor.

GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GÖRE DÜNYANIN EN UZUN İNSANI

Guinness Rekorlar Kitabına göre, 2 metre 51 santimetre boyuyla yeryüzünün yaşayan en uzun insanı olan Sultan Kösen, aynı zamanda 27,5 santimetre ile yeryüzünün 'en büyük ellerine' ve 36,5 santimetre ile 'en büyük ayaklarına' da sahip. 60 numara ayakkabı kullanan Kösen, hipofiz bezindeki aşırı büyüme hormonu salgılayan bir tümörden kaynaklı boyu aşırı uzamış ve 11 yıl önce Guinness Rekorlar kitabına göre dünyanın en uzun adamı olarak tescillenmişti.

Koronavirüse yakalanan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen 1 haftadır yoğun bakımda

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Koronavirüse yakalanan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen 1 haftadır yoğun bakımda - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Vatandaş: YAV YALAN ZATEN LÜTFEN YA! HALEN GERÇEK OLDUĞUNA İNANAN İNSANLARIN OLDUĞUNA İNANMAK İSTEMİYORUM, YOKSA BU MEMLEKETİN İNSANLARINDAN ÜMİDİ KESECEĞİM ARTIK. BIRAK MASKEYİ KORONA GRİBİ VEYA NEZLESİ İŞTE NEYSE ONADAMI İNANIYORSUN YOKSA? Cevap Yaz 2 11 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında Son Dakika: İzmir'in ardından Kuşadası 5.1 ile sallandı 17 yaşındaki Umut yıkılan binanın enkazından böyle çıkarıldı İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak İzmir'de meydana gelen deprem sonrası dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağdı Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 6 kişi hayatını kaybetti, 257 kişi yaralandı İzmir'de zamana karşı yarış! Kurtarma ekipleri ve vatandaşlar enkazda çalışıyor