Dursunbey'de 65 Aileye Toplam 260 Baş Süt Sığırı Dağıtıldı - Son Dakika

Dursunbey'de 65 Aileye Toplam 260 Baş Süt Sığırı Dağıtıldı

07.09.2012 15:06
Dursunbey'de 65 Aileye Toplam 260 Baş Süt Sığırı Dağıtıldı, System.String[]

Dursunbey ilçesinde Süt Sığırcılığı Projesi kapsamında 65 aileye toplam 260 baş 'Holstein' ırkı süt sığırı dağıtıldı.

Dursunbey ilçesinde Süt Sığırcılığı Projesi kapsamında 65 aileye toplam 260 baş 'Holstein' ırkı süt sığırı dağıtıldı.

İl Müdür Yardımcısı Ayhan Balcı, yaptığı açıklamada, yapılan yatırımın ciddi ve önemli olduğunu vurguladı. Balcı, böyle projelere sahip çıkılması gerektiğini söyleyerek, "Bu proje gerçekten çok ciddi bir proje, buradan elde edilen gelir ile Ülke ekonomisine çok ciddi manada katkı sağlanacaktır. Bakanlığımız ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünün bağlı olduğu Devlet Bakanlığı ile 29 Temmuz 2005 tarihinde imzalanan protokol gereğince, Bakanlığımız Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğümüzce proje konusu verilmiş ve söz konusu proje 2010 yılı Yatırım Programında yer almıştır" dedi.

65 aileye 4'er baş olmak üzere toplam 260 baş büyükbaş hayvan dağıtıldığını söyleyen Balcı, hayvanların tamamının bir arada olacak şekilde, toplu ahır uygulaması yapıldığını ve projenin yatırım tutarının 4.685.298,52 TL olduğunu belirtti.

Balcı, ödemeler konusunda ise, borçlanma bedelinin ilk iki yıl ödemesiz toplamda sekiz yılda geri ödemeli, faizsiz bir proje olduğu sözlerine ekledi.

Muhabir: Seyhan Kırıcı/ Tarık Üzgün

Yayıncı: Doğan Sarıtaş - BALIKESİR

Dursunbey'de 65 Aileye Toplam 260 Baş Süt Sığırı Dağıtıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Dursunbey'de 65 Aileye Toplam 260 Baş Süt Sığırı Dağıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil