Dursunbey ilçesinde doğal gaz meşalesi yandı - Son Dakika
Güncel

Dursunbey ilçesinde doğal gaz meşalesi yandı

Dursunbey ilçesinde doğal gaz meşalesi yandı

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde doğal gaz meşale yakma töreni yapıldı.

17.01.2022 17:36  Güncelleme: 17:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde doğal gaz meşale yakma töreni yapıldı.

Saz Mesire Alanı'ndaki törene, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey ve Yavuz Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AKSA Gaz Balıkesir İl Müdürü Ferhat Öztürk, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Canbey törende yaptığı konuşmada, doğal gazın Dursunbey'e bin bir zorlukla geldiğini ifade ederek yaşanan süreçleri anlattı.

Dursunbey ilçesinin bugüne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi hiçbir zaman mahcup etmediğini anlatan Canbey, şöyle devam etti:

"AK Parti de olmazı oldu kıldı ve Dursunbey'e doğal gaz geldi. Dünyada bugün çok ciddi bir enerji krizi var. Doğal gaz, elektrik fiyatları almış başını gitmiş. Dünyanın ne kadar gelişmiş ülkesi varsa enerji fiyatları 4-5 kat artmış durumda. Bu pandemi kaynaklı bir şey. Doğaz gazın arzının azlığından kaynaklı bir gelişme. Fakat ülkemizde böyle değil. Milletimizle doğruları konuşacağız. Fiyat artışı var ama bu fiyat artışı diğer ülkelerdeki gibi değil. Elimizden geldiğince milletimizi korumaya gayret ediyoruz."

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın önemli bir projeyi sonlandırdığının altını çizdi.

Dursunbey Belediye Başkanı Bahçavan ise 4-5 yıldır mücadelesini verdikleri doğal gaz hizmetinin bugün itibarıyla ilçede kullanılacak olmasında duyduğu mutluluğu dile getirdi.

AKSA Gaz Balıkesir İl Müdürü Ferhat Öztürk de ilçe halkının bugün itibarıyla doğal gaz konforuyla tanışacağına değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Törende AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur ve Yavuz Subaşı, Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut ve AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran da birer konuşma yaptı.

Konuşması ardından ilçede doğal gaz ateşi protokolün butona basmasıyla yandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dursunbey ilçesinde doğal gaz meşalesi yandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Parkur Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası Mersin'de düzenlendi
  11:26 Parkur Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası Mersin'de düzenlendi

  Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Parkur Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası 1. Etap Yarışmaları Mersin'de gerçekleştirildi. Yarışmalara 28 ilden 320 sporcu katıldı. Yarışmalar, bugün yapılacak müsabakalarla sona erecek. Şampiyonanın amacı, altyapıdan sporcu yetiştirerek dünya arenasında başarı elde etmektir.

 • Otizmli Moris Karmona, hayat hikayesini kitaplaştırarak otizmli gençlere ilham olmak istiyor
  11:26 Otizmli Moris Karmona, hayat hikayesini kitaplaştırarak otizmli gençlere ilham olmak istiyor

  Otizmli Moris Karmona, yaşadığı zorbalıkları ve yaşam mücadelesini anlattığı 'Morhis' isimli kitabını yazarak otizmli gençlere ilham olmayı hedefliyor. Karmona, Türkiye'de otizmli gençlerin akran zorbalığına maruz kaldığını belirterek, bu duruma dur demenin önemli olduğunu vurguladı. Kitabında çocukluk yıllarından itibaren yaşadığı zorbalıklara da yer veren Karmona, okullarda akran zorbalığına karşı caydırıcı uygulamaların yapılması gerektiğini söyledi.

 • Çember-13 Operasyonu kapsamında Aydın'da 27 şahıs yakalandı
  11:25 Çember-13 Operasyonu kapsamında Aydın'da 27 şahıs yakalandı

  Ülke genelinde eş zamanlı düzenlenen Çember-13 operasyonu kapsamında Aydın'da da çeşitli suçlardan aranan 27 şahıs yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon sonucunda son 4 günde 3 bin 765 aranan şahsın yakalandığını açıkladı. Yakalanan şahısların cezaları ve aranma nedenleri de tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Romanya Dışişleri Bakanı Türkiye ile İlişkileri Geliştirmek İçin Çalışıyor
  11:24 Romanya Dışişleri Bakanı Türkiye ile İlişkileri Geliştirmek İçin Çalışıyor

  Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu, Türkiye ile ekonomi ve Karadeniz'de güvenliğin sağlanması gibi alanlarda ikili ilişkileri geliştirmek için yakın şekilde çalıştıklarını söyledi. Odobescu, Türkiye'nin Romanya için stratejik bir ortak olduğunu vurgulayarak, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaştığını belirtti. Ayrıca, Karadeniz'deki mayın temizliği çalışmalarının Ukrayna'nın transit geçişine yardımcı olacağını ifade etti.

 • İletişim Danışmanı: Batılı ülkeler İsrail'i destekleyerek insan haklarını kaybetti
  11:21 İletişim Danışmanı: Batılı ülkeler İsrail'i destekleyerek insan haklarını kaybetti

  İletişim Danışmanı ve Güney Afrika hükümetinin eski Medya Direktörü Mohamed Faizal Devjee, Batı'nın İsrail ve Gazze konusundaki tutumuna ilişkin, "Artık kesinlikle biliyoruz ki Batılı ülkeler bize gelip insan hakları, baskı ve özgürlük hakkında konuşamaz.

 • Mersin İl Jandarma Komutanlığı Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimi Verdi
  11:20 Mersin İl Jandarma Komutanlığı Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimi Verdi

  Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenli ve bilinçli internet kullanımını sağlamak amacıyla öğrencilere siber farkındalık eğitimi verdi. Eğitimde siber zorbalık, güvenli internet kullanımı ve dijital bağımlılık gibi konular ele alındı. Eğitime 230 öğretmen ve öğrenci katıldı.

 • Şişli'de Çorapla Uyuşturucu Gizleyen Zanlı Gözaltına Alındı
  11:19 Şişli'de Çorapla Uyuşturucu Gizleyen Zanlı Gözaltına Alındı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Şişli'de bir iş yerinin önündeki yeşil alana çorap içerisinde uyuşturucu madde gizleyen bir zanlıyı yakaladı. Zanlının, uyuşturucuyu gizlediği alana gelerek inceleme yaptığı güvenlik kamerası görüntülerinde yer alıyor. Zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Macaristan Dışişleri Bakanı: Antalya Diplomasi Forumu Batı Avrupa'nın olmadığı bir BM Genel Kurulu gibi
  11:19 Macaristan Dışişleri Bakanı: Antalya Diplomasi Forumu Batı Avrupa'nın olmadığı bir BM Genel Kurulu gibi

  Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Antalya Diplomasi Forumu'na ilişkin yaptığı açıklamada, bu etkinliğin Batı Avrupa'nın olmadığı bir BM Genel Kurulu gibi olduğunu belirtti. Szijjarto, ADF'nin ikili görüşmeler yapma imkanı tanıdığını ve dünyayla buluşmak için tüm dünyayı dolaşmak zorunda kalmadıklarını ifade etti. Ayrıca, Ukrayna'daki savaşın Avrupa dış politikasını olumsuz etkilediğini ve diplomasinin yeniden doğmasına yardımcı olabilecek etkinliklerin önemli olduğunu vurguladı. Szijjarto, Türkiye ile Macaristan arasındaki ilişkilerin saygı ve güvene dayandığını ve ticaret hacminin rekor seviyelere ulaştığını da belirtti.

 • Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Traktör Sürücülerine Güvenli Tarım Eğitimi Verdi
  11:18 Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Traktör Sürücülerine Güvenli Tarım Eğitimi Verdi

  Gaziantep İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Jandarması tarafından, Nurdağı ilçesinde 42 traktör sürücüsüne 'Robs demirinin kullanımının önemi ve traktörlerde kullanılacak aydınlatmalar ile genel trafik güvenliği' hakkında eğitim semineri düzenlendi. Ayrıca traktör sürücülerine 50 adet reflektör dağıtımı yapılarak reflektif yelek kullanımında farkındalık sağlandı.

 • Adıyaman'da otomobil refüje çıktı, 1 kişi yaralandı
  11:18 Adıyaman'da otomobil refüje çıktı, 1 kişi yaralandı

  Adıyaman'da yağıştan dolayı kayganlaşan yolda sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil refüje çıktı. Kazada otomobil sürücüsü yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Soruşturma devam ediyor.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin Metrosu tamamlanacak
  11:17 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin Metrosu tamamlanacak

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, metro için finansman arayışlarında olumlu gelişmeler olduğunu belirterek, 'Sözümüzdür, Mersin Metrosu tamamlanacak, Mersinlilerin hizmetine girecek' dedi. Seçer, tanıtım toplantısında önümüzdeki döneme ilişkin projeleri anlattı.

 • İstanbul Küçükçekmece'de Park Halindeki 19 Aracın Lastikleri Kesildi, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı
  11:17 İstanbul Küçükçekmece'de Park Halindeki 19 Aracın Lastikleri Kesildi, 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Cumhuriyet Mahallesi'nde park halindeki 19 aracın lastikleri bıçakla kesildi. Vatandaşların durumu polise bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını inceleyerek 19 aracın zarar gördüğünü tespit etti. Şüphelilerin kimlikleri ve adresleri belirlenerek gözaltına alındı. Şüphelilerin alkolün etkisiyle olayı gerçekleştirdikleri öğrenildi.


Advertisement