Düşen Askeri Eğitim Uçağının Çıkarılmasına Başlandı - Son Dakika

Düşen Askeri Eğitim Uçağının Çıkarılmasına Başlandı

19.01.2012 13:01
Düşen Askeri Eğitim Uçağının Çıkarılmasına Başlandı, System.String[]

İzmir'deki Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan havalandıktan sonra Foça İlçesi açıklarında denize düşen T-37C tipi askeri eğitim uçağını, bulunduğu 125 metre derinlikteki yerden çıkarmak için çalışmalara başlandı.

İzmir'deki Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan havalandıktan sonra Foça İlçesi açıklarında denize düşen T-37C tipi askeri eğitim uçağını, bulunduğu 125 metre derinlikteki yerden çıkarmak için çalışmalara başlandı. Enkazın bulunduğu bölge, şamandıralarla çevrilirken, robot kollar ve derin su dalgıçlarının çalışmaları sonucu su yüzeyine çıkarılmasının saatler alacağı bildirildi.

Geçen pazartesi günü, Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan eğitim amaçlı iki uçucu personelle birlikte havalanan T-37C tipi askeri eğitim uçağından saat 16.05 itibariyle haber alınamadı. Araştırmada, askeri eğitim uçağının, Foça ilçesi Arslanburnu mevkisi açıklarında, karaya yaklaşık 5 mil uzaklıkta denize düştüğü ortaya çıktı. Uçağın ve içinde oldukları tahmin edilen personelin, 125 metre derinlikte oldukları saptandı.

Uçağın yerinin belirlenmesinin ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı ekipler, enkazı ve pilotları çıkarmak için seferber oldu. Bugün, sabah saatleri itibariyle tekrar bölgeye gelen Alanya, Akçay mayın avlama gemileri ile Akın ve Işın kurtarma gemileri ve derin su dalgıçları, saat 07.00 itibariyle çalışmalarına başladı.

Tavşan adası, Ramadan ve Arslanburnu üçgenindeki alan, şamandıralarla çevrilirken, enkazın, robot kollar ve derin su dalgıçlarının çalışmaları sonucu su yüzeyine çıkarılmasının saatler alacağı bildirildi.

TERS DURUYOR

Bu arada, günlerdir yapılan aramalar sonucu, askeri eğitim uçağının, denizin dibinde ters durduğu öğrenildi. Bu nedenle, uçaktaki Pakistanlı Binbaşı Masod Hussain Chhachhar ile Teğmen Serkan Sağır'ın kokpitte olup olmadıklarının kesin olarak tespit edilemediği, enkazın çıkarılmasının ardından netlik kazanacağı kaydedildi. - İzmir

Düşen Askeri Eğitim Uçağının Çıkarılmasına Başlandı
Düşen Askeri Eğitim Uçağının Çıkarılmasına Başlandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Düşen Askeri Eğitim Uçağının Çıkarılmasına Başlandı - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları