Düşük ve orta riskli iller normalleşti! İşte 42 kentin olduğu liste - Son Dakika

Düşük ve orta riskli iller normalleşti! İşte 42 kentin olduğu liste

01.03.2021 21:58

Risk haritasına göre düşük ve orta riskli kentlerimiz kademeli normalleşmeye geçti. Ankara, Bursa gibi 42 ilin olduğu listede sokağa çıkma kısıtlaması dahil çok sayıda yasak kalktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs kısıtlamalarının uygulanmasına illerin risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldığını belirterek, Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategorilerin belirlendiğini açıkladı.

Yayınlanan haritada Ankara ve 41 il sarı renk ile gösterildi ve orta riskli iller arasında yer aldı.

Ankara ve 41 ilde normalleşme süreci nasıl olacak sorusunun yanıtı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kararlara göre şöyle:

  • Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kalktı.
  • 65 yaş üstü ve 20 yaş altı gruptakilerin sınırlı saatlerde sokağa çıkma uygulaması kaldırıldı.
  • Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürüyor.
  • Okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim tüm sınıflarda başlıyor.
  • Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler sabah 7.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.
  • Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler sabah 9 ile 19 arasında faaliyet gösterebilecek.
  • Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler maksimum 100 kişinin katılımı ile yapılabilecek.
  • Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları 300 kişiyle yapılabilecek.

İŞTE NORMALLEŞEN 42 ŞEHİR

Ankara, Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir ,Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars, Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır.

Düşük ve orta riskli iller normalleşti! İşte 42 kentin olduğu liste

Düşük ve orta riskli iller normalleşti! İşte 42 kentin olduğu liste
Son Dakika: Hangi iller kademeli normalleşmeye geçti? Bakan Koca, risk haritasını paylaştı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin yol haritasını açıkladı! İşte kalkan kısıtlamalar Kafası karışanlar dikkat! İşte madde madde kalkan kısıtlamaların tablosu

Son Dakika Güncel Düşük ve orta riskli iller normalleşti! İşte 42 kentin olduğu liste - Son Dakika


Son Dakika

Seyircisiz maçlar canlarına tak etti! Polonya'da öfkeli taraftarlar polisle çatıştı Seyircisiz maçlar canlarına tak etti! Polonya'da öfkeli taraftarlar polisle çatıştı Fatih Terim'den Mustafa Cengiz'e yanıt: Galatasaray'a emek verene dokunulamaz Fatih Terim'den Mustafa Cengiz'e yanıt: Galatasaray'a emek verene dokunulamaz Hadise, Ebru Gündeş-Reza Zarrab hakkında yıllar önce bakın ne demiş? Tekrar gündem oldu Hadise, Ebru Gündeş-Reza Zarrab hakkında yıllar önce bakın ne demiş? Tekrar gündem oldu Süper Lig'in 35. haftasında Galatasaray, deplasmanda Göztepe'yle karşılaşıyor! Canlı anlatım Süper Lig'in 35. haftasında Galatasaray, deplasmanda Göztepe'yle karşılaşıyor! Canlı anlatım 17 gündür kayıp olan hemşirenin cansız bedeni ağaca asılı halde bulundu 17 gündür kayıp olan hemşirenin cansız bedeni ağaca asılı halde bulundu Rodallega'nın akıl almaz golünü rakip hoca Yılmaz Vural bile hayranlıkla izledi Rodallega'nın akıl almaz golünü rakip hoca Yılmaz Vural bile hayranlıkla izledi Koronavirüse yakalandığını duyurduktan 10 saat sonra hayatını kaybetti Koronavirüse yakalandığını duyurduktan 10 saat sonra hayatını kaybetti Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı