Erzurum, nüfusa oranla vaka sayısında Türkiye ikincisi - Son Dakika

Erzurum, nüfusa oranla vaka sayısında Türkiye ikincisi

26.05.2021 13:40

SAĞLIK Bakanlığı illere göre haftalık vaka sayısı haritasını güncelledi.

SAĞLIK Bakanlığı illere göre haftalık vaka sayısı haritasını güncelledi. Bir hafta önce, nüfusa oranla Türkiye'de en fazla vakanın görüldüğü Erzurum, 15-21 Mayıs tarihleri arasında 100 bin kişide 151,40 ile ikinciliğe geriledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncellenen bilgilerle illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Türkiye 17 günlük tam kapanmanın ardından 17 Mayıs'ta kademeli normalleşme sürecine girerken, vaka oranlarındaki düşüş devam etti. Vaka oranlarının en çok görüldüğü iller Gümüşhane, Erzurum, Bolu, Kütahya ve Kars olarak açıklandı.

ERZURUM 2'NCİ SIRAYA GERİLEDİ8-14 Mayıs tarihleri arasında 100 binde 192.28 vaka oranıyla Türkiye'de en fazla vakanın görüldüğü Erzurum, 15- 21 Mayıs tarihleri arasında ikinciliğe geriledi. Vaka oranları 100 binde 151,40 olarak açıklandı.'ERZURUMLULAR MESAFEYİ KORUYAMIYOR 'İstanbul'dan memleketi Erzurum'a tatil yapmaya geldiğini söyleyen Mazlum Can Doğan, "Bir hafta önce memleketimize geldik. Burada insanlar mesafeyi koruyamıyor. Bu yüzden üzülüyoruz. Vaka sayısı bundan dolayı hızlı düşmüyor olabilir. İstanbul'daki vaka sayısı daha fazla ama Erzurum'daki umursamazlık bizim içimizi acıtıyor. İnşallah bundan kurtuluruz" dedi.Halkın duyarsızca davrandığını belirten Ahmet Bircan Yıldız ise, "Kurallara fazla riayet edilmiyor. En azından bulunduğum çevrede böyle olduğunu görüyorum. Çay bahçesine gittiğimde yüzde 60'a yakın maske takılmadığını görüyorum. Mesafeye önem verilmiyor. Ben iki aşımı da oldum. Aşı tedbirdir. Bizde bir söz vardır, 'Tedbiri sen al takdiri Allah'a bırak' demişler. Aşı olmuyorum demek şu dönemde çok yanlış" diye konuştu. DOĞU'DA VAKA ORANLARISağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan haftalık vaka oranları, Doğu'da düşmeye devam etti. 15-22 Mayıs tarihleri arasında bölgede 100 binde görülen vaka oranları şöyle gerçekleşti;

Ağrı 122,52, Ardahan 110,23, Erzincan 92,56, Erzurum 151,40, Iğdır 50,67, Kars 134, 77, Muş 41,84.


YORUMLAR
500
Tır, yoldan geçen büyükbaş hayvan sürüsüne daldı Tır, yoldan geçen büyükbaş hayvan sürüsüne daldı Kadın kaymakam makam koltuğunu kız çocuklarıyla paylaşıyor Kadın kaymakam makam koltuğunu kız çocuklarıyla paylaşıyor Erzincan'da bu sezon 103 kişi KKKA hastalığına yakalandı, 3 kişi hayatını kaybetti Erzincan'da bu sezon 103 kişi KKKA hastalığına yakalandı, 3 kişi hayatını kaybetti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erzurum, nüfusa oranla vaka sayısında Türkiye ikincisi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş