Düzce Belediye Başkanı Özlü, "Sakarya Türküsü" şiirini seslendirdi - Son Dakika

Düzce Belediye Başkanı Özlü, "Sakarya Türküsü" şiirini seslendirdi

21.03.2022 13:58

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün seslendirdiği "Sakarya Türküsü" adlı şiir, sosyal medyada beğeni topladı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün seslendirdiği "Sakarya Türküsü" adlı şiir, sosyal medyada beğeni topladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, gençlik yıllarından bu yana kültür ve sanata özel ilgisi bulunan Özlü, kameralar karşısına geçerek 4. klibini "Sakarya Türküsü" şiirine çekti.

Türk edebiyatında önemli şiirlerle adından söz ettiren Necip Fazıl Kısakürek'in Ankara'ya doğru giden bir trende Sakarya nehrini görmesiyle kaleme aldığı "Sakarya Türküsü" şiirini seslendiren Özlü, klip için tren kompartımanını tercih etti.

Sosyal medyada paylaşılan klip, kısa sürede büyük beğeni topladı.

Türkünün, tarihin, felsefenin, hissedişin ve mücadelenin destanlaştığı bir başyapıt olduğunu vurgulayan Özlü, "Gelenekten geleceğe yürürken hafızamızda tutmamız, derinliğini kavrarken aynı zamanda dersler de çıkarmamız gereken bir şiirdir." ifadesini kullandı.

Özlü, daha önce Turgut Uyar'ın "Türkiyem", Cahit Sıktı Tarancı'nın "Memleket İsterim" ve Nazım Hikmet'in "Davet" şiirlerini seslendirmişti.

YORUMLAR
500
Melek Mosso şarkılarını Didim Amfi Tiyatro'da hayranları için seslendirdi Melek Mosso şarkılarını Didim Amfi Tiyatro'da hayranları için seslendirdi Berlin Belediye Başkanı, sahte Kiev Belediye Başkanı ile görüştü Berlin Belediye Başkanı, sahte Kiev Belediye Başkanı ile görüştü Söke Belediye Başkanı Tuncel, İlçenin Başarılı Atletlerini Unutmadı Söke Belediye Başkanı Tuncel, İlçenin Başarılı Atletlerini Unutmadı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Düzce Belediye Başkanı Özlü, 'Sakarya Türküsü' şiirini seslendirdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement