Düzce'de bir okul satışa çıkartıldı - Son Dakika

Düzce'de bir okul satışa çıkartıldı

15.06.2021 19:28
Düzce'de bir okul satışa çıkartıldı

Düzce'nin Şerefiye Mahallesi'nde bulunan İsmetpaşa Ortaokulu, deprem yönetmeliği kapsamında güçlendirilmesi gerektiği ve okul bahçesinin küçük olması nedeni ile satışa çıkartıldı.

Düzce'nin Şerefiye Mahallesi'nde bulunan İsmetpaşa Ortaokulu, deprem yönetmeliği kapsamında güçlendirilmesi gerektiği ve okul bahçesinin küçük olması nedeni ile satışa çıkartıldı. Yeni okul binası ise kısa sürede tamamlanarak, Düzce'de ikili eğitim tamamen ortadan kalkmış olacak.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce'de yüzlerce öğrenciyi mezun eden İsmetpaşa Ortaokulu'nun satılacağını ve okul için yeni bir bina yapılacağını öğrencilerin geçici olarak başka okullara gönderileceğini açıkladı. Ayrıca Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, "Düzce'de ikili eğitim yapan tek okul İsmetpaşa Ortaokulu'ydu. Öğrenciler için yeni bina yapılmasının ardından Düzce'de ikili eğitim tamamen ortadan kalkmış olacak" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, "İsmetpaşa Ortaokulu'nun 1019 öğrencisi olup ikili eğitim yapmaktadır. Okulda 16 derslik bulunmaktadır. Ayrıca mevcut okul bahçesi küçük olup, öğrenciler için gerekli olan oyun ve spor alanları ihtiyacını karşılamamaktadır. İsmetpaşa Ortaokulu mevcut binası deprem yönünden güçlendirilmesi gereken bir binadır. Okul arsası 1325 metrekare olup okulun normal öğretime geçebilmesi ve öğrencilerin ihtiyacı olan sosyal alanların oluşturulabilmesi için yeterli değildir. İsmetpaşa Ortaokulu'nun yerine yeni okul binası yapılamayacağından, imar durum değişikliği yapılmış ve ticari alana dönüştürülmüştür. Okul yerinin satışından elde edilecek gelirle yeni okulun yapımına Darıcı Mahallesindeki otogar yanında bulunan 10 bin metrekare arsa üzerinde başlanacaktır. İsmetpaşa Ortaokulu'nun yakın çevresinde okul yapımı için uygun arsa bulunmadığından, yeni okul yapımının tamamlanmasıyla birlikte okul, mevcut binasına 1100 metre uzaklıkta bulunan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine taşınacak olup, yeni yapılacak olan okul da Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilecektir. İsmetpaşa Ortaokulu bu süreçte, geçici olarak Atatürk Ortaokulu/TOBB İlkokulu bahçesinde bulunan ve yakın zamanda güçlendirilmesi ve tadilatı yapılan ve şu an boş olarak duran ek binaya taşınacaktır. Planlanan bu çalışmaların yapılması ile birlikte Düzce'de ikili eğitim sorunu ortadan kalkacaktır" ifadelerini kullandı.

(Enes Bektaş/ İHA)

YORUMLAR
500
Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Aile Okulu Tanıtım Programı'nda konuştu Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Aile Okulu Tanıtım Programı'nda konuştu Açıklaması Malatya'da yapılmasa planlanan 82 okul için protokol imzalandı Malatya'da yapılmasa planlanan 82 okul için protokol imzalandı Kapatılan köy okulları artık 'köy yaşam merkezi' olarak hizmet verecek Kapatılan köy okulları artık 'köy yaşam merkezi' olarak hizmet verecek
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Düzce'de bir okul satışa çıkartıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement