DEPREMİN YAŞANDIĞI DÜZCE'DE OKULLAR EĞİTİME AÇILDI - Son Dakika

DEPREMİN YAŞANDIĞI DÜZCE'DE OKULLAR EĞİTİME AÇILDI

05.12.2022 10:39

DÜZCE'de, 23 Kasım günü yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından tatil edilen okullar, bugün tekrar eğitime açıldı.

DÜZCE'de, 23 Kasım günü yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından tatil edilen okullar, bugün tekrar eğitime açıldı.

Düzce'de, 23 Kasım günü yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından okulların incelenmesi ve öğrencilerin yaşadığı etkilerin azalması için okular tatil edildi. Okullarda yapılan incelemelerin tamamlanması, gerekli raporların hazırlanmasının ardından okullar bugün eğitime açıldı. Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada, okullarda inceleme yapıldığı ve güvenli olduğunun tespit edildiği ifade edildi. Valilik, yaşanan deprem nedeniyle çocukların yaşadığı korku ve endişeyi gidermek için okullarda öğretmen ve uzmanlarla bir hafta boyunca sosyal aktivite ve rehberlik hizmetlerine ağırlık verileceği açıklandı.

Çocuklar sabah İstiklal Marşı'nı okumaların ardından sınıflara girdi. Kardeşini okula getiren bir kişi, Kardeşimi bugün okula getirdim. Bence bütün veliler çocuklarını okula getirmeliler. Deprem gerçeği ile yüz yüze gelmeleri gerekiyor. Deprem ilk kez olmuyor son defa olmayacak. Deprem bölgesinde yaşıyoruz. Güvenli olduğu açıklaması geldiği için herkes çocuğunu okula götürmeli. Sonuç olarak okullar güvenli. Evimizde yaşıyorsak, çocuklar okulda da durabilirler dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Düzce'de iki ilkokul öğrencisi kumbara ve oyuncaklarını depremzede akranlarına gönderdi Düzce'de iki ilkokul öğrencisi kumbara ve oyuncaklarını depremzede akranlarına gönderdi İlmekler depremzedeler için atılıyor İlmekler depremzedeler için atılıyor Kar yağışı bile yardımları engelleyemedi Kar yağışı bile yardımları engelleyemedi

Son Dakika Güncel DEPREMİN YAŞANDIĞI DÜZCE'DE OKULLAR EĞİTİME AÇILDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement