Depremin ardından okullar eğitime hazır hale getiriliyor - Son Dakika

Depremin ardından okullar eğitime hazır hale getiriliyor

01.12.2022 19:11

Düzce'de 23 Kasım'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında 5 Aralık'a kadar tatil edilen okullar, eğitime hazır hale getiriliyor.

Düzce'de 23 Kasım'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında 5 Aralık'a kadar tatil edilen okullar, eğitime hazır hale getiriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, AA muhabirine, depremde kentteki hiçbir okulda yıkım olmadığını söyledi.

Okullarda yapılan güçlendirme çalışmalarının, depremde faydasının görüldüğünü anlatan Kırbaç, "309 resmi, 38 özel okulumuzun incelemesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri tarafından yapıldı.

Çok şükür ağır hasarlı, orta hasarlı binamız yok. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın açıkladığı 4 okulumuza ilişkin Bakanlığımız ileri inceleme yapmayı uygun gördü. O okullarda da tekrar bir deprem performansı analizi yapılacak. O rapora göre de o okullarla ilgili bir karar verilecek." diye konuştu.

Kırbaç, kent merkezi ve 7 ilçede okullardaki çalışmaların eğitimin tekrar başlayacağı 5 Aralık'a kadar tamamlanacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Okullarımızı eskisi kadar hatta eskisinden daha güzel hale getirmek için kent merkezi ve 7 ilçede, Milli Eğitim müdürlükleri, okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz hep birlikteyiz. Bakanlığımızın bize gönderdiği ödeneklerle okullarımızın tadilatlarını gerçekleştiriyoruz. Bununla beraber Bakanımızın açıkladığı ve inceleme yapılacak 4 okulumuzda ise öğrencilerimizin öğrenim faaliyetine devam edeceği okulları belirledik. Öğrencilerimizin gidecekleri okullardaki düzenleme çalışmalarımız bitme aşamasına geldi. Öğrencilerimizin taşınmasıyla ilgili planlama da yapıldı. Velilerimize bilgilendirmeler yapılıyor. "

Çalışmaların şu an için yerinde gittiğini belirten Kırbaç, "Okullardaki onarım çalışmalarımızın yüzde 85'ini tamamladık. Cuma akşamı itibarıyla hedefimiz; çalışmaları tamamlamış olmak. Cumartesi ve pazar da son temizlik çalışmalarını yapıp hazır hale getireceğiz." dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Ümraniye'de 26 adet su saati çalan şahıs, suçüstü yakalandı Ümraniye'de 26 adet su saati çalan şahıs, suçüstü yakalandı Erzurum 2022 çek verileri yayımlandı Erzurum 2022 çek verileri yayımlandı Bayburt'ta aralık ayında genel ticaret sistemine göre ihracat 117 dolar, ithalat 3 bin dolar olarak gerçekleşti Bayburt'ta aralık ayında genel ticaret sistemine göre ihracat 117 dolar, ithalat 3 bin dolar olarak gerçekleşti

Son Dakika Güncel Depremin ardından okullar eğitime hazır hale getiriliyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement