Düzce'nin can damarı Fiskobirlik kavşağı kapatıldı! Halk mağdur - Son Dakika

Düzce'nin can damarı Fiskobirlik kavşağı kapatıldı! Halk mağdur

05.09.2019 16:20
Düzce'nin can damarı Fiskobirlik kavşağı kapatıldı! Halk mağdur, System.String[]

Düzce Belediyesi, trafik sıkışıklığı yaşanan Fiskobirlik Kavşağı'nı tek yönlü olarak trafiğe kapattı. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nezir Merttürk, "Çözüm olarak doğu çıkmazı kapatılabilirdi. Kavşağın kapatılması tam bir akıl tutulması." derken Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtar Soner Günher halkın yaşadığı ulaşım ve maliyet sıkıntısını dile getirdi.

Düzce Belediyesi sık sık şikayetlere konu olan ve trafik sıkışıklığı yaşanan Fiskobirlik Kavşağı'nı tek yönlü olarak trafiğe kapattı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından alınan kapatma kararı belediye ekiplerince uygulamaya konuldu.

Konuyla ilgili Haberler.com'a açıklamalarda bulunan Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Soner Günher, "Düzce'nin doğusunu ve batısını bağlayan kavşak kaldırıldı. Viyadük projesini seçim var diye aceleyle iptal ettiler. Otoban kullanan 100 kişi için on binleri rahatsız ettiler. Mağduriyet çözülsün istiyoruz" diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nezir Merttürk ise, "Çözüm olarak doğu çıkmazındaki çıkış kapatılıp Kalıcıkonutlar'dan kasis yapılabilirdi. Belediye, kavşağı kapatarak sorunu abarttı." dedi.

KAVŞAĞIN TEK TARAFI KAPATILDI

TEM Otoyol bağlantısı, Fevzi Çakmak Mahallesi, Eski Bolu Caddesi ve Kervan Kavşağı arasındaki ulaşımı sağlayan, günün belli saatlerinde ciddi trafik sıkışıklığının yaşandığı Fiskobirlik Kavşağında geçtiğimiz günlerde trafik ışığı uygulaması yapılmıştı. Bölgede yaya ulaşımını düzenleyen trafik ışıkları araç yoğunluğunu engellemekte yetersiz kalınca Düzce Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler sonucu Karayolları kavşağın tek tarafının kapatılması yönünde karar aldı.

'U DÖNÜŞÜ' YAPILARAK ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM ÖNERİLDİ

Kaza riski ve trafik yoğunluğunun ortadan kaldırılması amacıyla acil çözüm yolu olarak alınan karar doğrultusunda Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler gece saatlerinde iş makineleri yardımı ile beton bloklar koyarak kavşağın Eski Bolu Caddesi ile Fevzi Çakmak Mahallesine giden Bolu Caddesi arasındaki bağlantıyı araç trafiğine kapattı. Aynı hat için alternatif güzergah olarak ise araçların, Kervan kavşağından U dönüşü yapılarak şehir merkezine ulaşım önerildi.

"Kavşağın kapatılması son derece acemi bir durum" diyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nezir Merttürk konuyla ilgili şöyle konuştu:

"DOĞU ÇIKMAZI KAPATILABİLİRDİ"

"Durumdan etkilenen sadece Fevzi Çakmak Mahallesi değil. Bu durum nüfus olarak 15 bin kişiyi etkiliyor. Burası öğrencilerin yoğun olduğu bir bölge. Sorunun çok basit bir çözümü varken doğu ve batı diye ayırmaları doğru olmadı. Çözüm olarak doğu çıkmazındaki çıkış kapatılıp Kalıcıkonutlar'dan kasis yapılabilir. Fevzi Çakmak'tan ve E-5'ten geçerken kasis yapılabilir. Akıllı kavşak sistemi yapılabilir. Belediye, kavşağı kapatarak sorunu abarttı. Doğu çıkmazının kapatılması sorunun çözülmesi için kilit nokta. Yoğunluğun sebebi burası."

"TAM BİR AKIL TUTULMASI"

"Bilirkişiye sormak yerine başına buyruk davranılmış. Tam bir akıl tutulması. Çözümsüzlüğü çözüm olarak sundular. Ne düşünüldüğünü bilmiyoruz."

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Soner Günher konuyla alakalı şunları söyledi:

"SEÇİM VAR DİYE VİYADÜK PROJESİNİ İPTAL ETTİLER"

"13 resmi kurum, 4 büyük okul, adliye, kültür merkezi, 4 cami olan bölgeye otoban kuruldu. Viyadük projesini seçim var diye aceleyle iptal ettiler. Halk E-5'ten girmeye çalışıyor. Otobanı kullanan 100 kişi için Düzce'deki on binleri rahatsız ettiler."

"MALİYET ARTTI, AMBULANS 20 DAKİKADA GELEMİYOR"

"Önceden 13 lira tutan mesafe artık 22.5 lira tutuyor. Düzce'nin batısındaki ambulans 10 dakikada zor gelirken şimdi 20 dakikada gelemiyor. Bir açıklama yapmadan gecenin bir yarısı kavşağı kapattılar. Peki ne zamana kadar kapattınız?

Esnafı bitirdiler. Mağduriyet çözülsün istiyoruz. Oturdukları yerde rahat oturmasınlar."

Muhtar Soner Günher- İl Başkanı Nezir Merttürk

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Düzce'nin can damarı Fiskobirlik kavşağı kapatıldı! Halk mağdur - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Meteoroloji 12 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2.3 milyon dolar çalındı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı