Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne Yoğun İlgi - Son Dakika

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne Yoğun İlgi

18.08.2017 11:30
Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne Yoğun İlgi, System.String[]

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü programlarına 2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı için açılan 332 kontenjan için bin 839 öğrenci başvuruda bulundu.

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü programlarına 2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı için açılan 332 kontenjan için bin 839 öğrenci başvuruda bulundu.

Düzce Üniversitesi, Enstitülerinin gösterdiği başarılarıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Bir önceki yılın güz yarıyılında 3 doktora, 7 tezli yüksek lisans, 4 tezsiz yüksek lisans programı için belirlenen 246 kontenjana 991 öğrenci başvuruda bulunan enstitüye, 14 programa öğrenci alınırken, bu yıl 3 doktora, 13 tezli yüksek lisans, 5 tezsiz yüksek lisans kapsamında 21 programa öğrenci kabul edilecek.

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne gösterilen ilgi ve alakadan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Ertuğrul, "2000 yılından sonra kurulan üniversiteler sıralamasında devlet üniversiteleri arasında birinci olması, eğitim-öğretim kalitesi, Kredi Yurtlar Kurumu'nun barınma ve konaklama kapasite artırımı, üniversitenin bölgesel konumu, İstanbul ve Ankara gibi iki büyük ilin ortasında yer alması ve ulaşımın kolay olması gibi nedenlerle öğrenciler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor" dedi. - DÜZCE

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne Yoğun İlgi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne Yoğun İlgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlığını kaybedip elemeye kalan isimler belli oldu Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar