Düzeltme - Mina-Müzdelife-Arafat Treni Ramazan'da Seferlere Başlıyor - Son Dakika

Düzeltme - Mina-Müzdelife-Arafat Treni Ramazan'da Seferlere Başlıyor

19.02.2012 14:59
Düzeltme - Mina-Müzdelife-Arafat Treni Ramazan'da Seferlere Başlıyor, System.String[]

Sayın abonemiz."Mina-Müzdelife-Arafat treni Ramazan'da seferlere başlıyor" haberinde deneme seferi ifadeleri sehven yer almıştır."Deneme seferi" ifadesini "yolcu taşımaya başlıyor" şeklinde değiştirerek haberimizi yeniden servis ediyoruz.

Sayın abonemiz..."Mina-Müzdelife-Arafat treni Ramazan'da seferlere başlıyor" haberinde deneme seferi ifadeleri sehven yer almıştır. "Deneme seferi" ifadesini "yolcu taşımaya başlıyor" şeklinde değiştirerek haberimizi yeniden servis ediyoruz. Saygılarımızla…

Hac ve Umre gibi kalabalık sezonlarda Mina, Müzdelife ve Arafat arasında yolcu taşımak için kurulan metro hattı, önümüzdeki Ramazan ayından itibaren seferlerine başlıyor. Suudi Arabistan Mekke Bölge Emirliği, Mina-Müzdelife-Arafat hattının önümüzdeki Ramazan ayından itibaren seferlerin başlayacağını ve ilk seferlerde ağırlıklı olarak turistlerin taşınacağını duyurdu.

Mekke Belediye ve Köy İşleri Bakanlığı Müsteşarı Kutsal Mekanlar Kalkınma Projeleri Genel Danışmanı Dr. Habib bin Zeyn El-Abidin, yıl boyunca da Mina-Müzdelife ve Arafat trenini sefer yapabileceğini ifade etti. Zeyn El-Abidin trenle yapılacak seyahatlerin Arafat, Müzdelife ve Mina'yı kapsayacağını, bilet fiyatının ise 10-15 Suudi Riyalı (2.5 ile 4 dolar) arasında değişeceğini belirtti.

Mekke Trafik Genel Müdürü General Süleyman El-Aclen de umreciler için büyük kolaylık sağlaması beklenen yeni metro hattının, izinsiz umrecileri taşıyan araçların de önüne geçeceğini dile getirdi. El Aclen, Mekke'de 18 bin ruhsatsız arabanın taşımacılık yaptığını, yapılan araştırmalara göre bu izinsiz araçların Mekke sokaklarında 100'den fazla tur yaptığına dikkat çekti. El Aclen, bu metro hattıyla ruhsatsız araçların da büyük oranda engelleneceğini ifade etti.

Mekke Trafik Müdürü Albay Mişal El-Mağribi ise özellikle 300 bin umrecinin bulunduğunu dönemlerde izinsiz taşıtlarla mücadele edeceklerini, trenin umrecilerin taşınmasında güvenli ve konforlu bir alternatif olacağını söyledi.

Hattın ekonomik katkısına değinen Mekke Ticaret Odası Başkanı Talal Mirza da Arafat, Müzdelife ve Mina treninin Ramazan ayında çalıştırılmasının büyük bir ekonomik getiri sağlayacağını dile getirdi. Mirza, bunun Mekke'de iyi bir ticari yatırım fırsatı olacağını, Suudili ailelere de yaz ayları ve Ramazan'da dinlenme ve turizm olanağı saylayacağını belirtti.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Düzeltme - Mina-Müzdelife-Arafat Treni Ramazan'da Seferlere Başlıyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı