"E-atık"ları Doğru Yöneten Kahraman Oluyor - Son Dakika

"E-atık"ları Doğru Yöneten Kahraman Oluyor

İstanbul'da 5-6 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek Elektrikli ve Elektronik Atık Zirvesi'nde Türkiye'de bir ilk olarak e-atık konusunda uğraş verenleri desteklemek için

İstanbul'da 5-6 Mart 2015 tarihleri arasında Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) ve Enerji Verimliliği (ENVER) tarafından düzenlenecek ve İTÜ, İTÜ Arı Teknokent ve İTÜNOVA TTO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Elektrikli ve Elektronik Atık Zirvesi'nde Türkiye'de bir ilk olarak e-atık konusunda uğraş verenleri desteklemek için "Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü" projesi hayata geçiriliyor.

Zirve Başkanı, İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, atık yönetiminin sürdürülebilir üretim ve tüketimin en önemli parçası olduğunu ifade ederek, nüfusu hızla artan, endüstrisi gelişen Türkiye'de elektrikli ve elektronik atık konusunun her yönü ile bilinmesi ve farkındalık yaratılması amacıyla zirvenin konunun tüm paydaşlarını bir araya getireceğini belirtti.

Karaosmanoğlu, bu kapsamda, üretim ve tüketimde e-atık yönetimini başarıyla yapanlar ve konuyla ilgili uğraş verenleri desteklemek için "Elektrikli ve Elektronik Atık Kahramanları Ödülü" projesini hayata geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Atıklar ulusal servetimizdir. Günlük yaşamımızda her yerde elektrikli ve elektronik eşyalarla yan yanayız. Onlardan vazgeçemeyiz. Onlarsız yapamayız. Bizlere kolaylık, refah ve yaşam kalitesi sağlayan bu eşyaların atıklarını doğru yönetmeliyiz. Biz de SÜT-D olarak e-atık ile ilgili toplumda bilinirliği arttırmak ve konuya dikkati çekmek için 'e-atık kahramanlarını' belirleyeceğiz ve ödülleri zirvenin ilk günü olan 5 Mart'ta takdim edeceğiz."


Son Dakika

Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi Oyuncu Tamer Karadağlı, Çocuklar Duymasın defterini kapattı: Benim için bitmiştir Eda Taşpınar, cüretkar bikinisiyle poz verdi 22 yaşındaki Kylie Jenner, en çok para ödenen ünlü listesinde ilk sıraya yerleşti Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık Yağmalama görüntüleri ortaya çıkan ünlü YouTuber Jake Paul hakkında soruşturma başlatıldı Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor İkinci kez kolundan sakatlanan Berkay Şahin, maskesini takmakta güçlük çekti