E-fidan projesiyle 3 günde 15 bin fidan bağışı yapıldı - Son Dakika

E-fidan projesiyle 3 günde 15 bin fidan bağışı yapıldı

Yanan ormanların yeniden ağaçlanması için Kuzey Kıbrıs Turkcell harekete geçti.

Yanan ormanların yeniden ağaçlanması için Kuzey Kıbrıs Turkcell harekete geçti. Fidan bağışını desteklemek amacıyla kampanya açıklayan Kuzey Kıbrıs Turkcell'in e-fidan projesi ile 3 gün içerisinde 15 binin üzerinde fidan bağışı yapıldı.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığına bağlı Orman Dairesi iş birliğinde hayata geçirilen e-fidan projesi ile yeni bir kampanya duyuran Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Küçüközdemir, "Fidan bağışıyla geleceğimize sahip çıkarak ülkemizin yeşil kalmasına öncülük etmek istedik" dedi. Küçüközdemir, ülkemizde son haftada gerçekleşen üzücü yangınlarda yanan 11 bin dönümlük alanın ardından kktcfidan.com sayfası üzerinden elektronik ortamda çok sayıda bağış gerçekleştirildiğini aktardı.

Gerçekleşen fidan bağışı ile 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde 15 binin üzerinde fidan bağışı yapıldığını aktaran Küçüközdemir, "Bu rakamla çok güzel bir sayıya ulaşıldı, inanıyoruz ki bu sayı katlanarak artacaktır" dedi.

HEDEFİMİZ BAĞIŞLARIN 10 BİNLERE ULAŞMASI

Murat Küçüközdemir, bugüne kadar ülkeye 70 binin üzerinde fidan dikimi gerçekleştirdiklerini vurguladığı açıklamasına şöyle devam etti:

"Yanan her bir ağacımız içimizi acıtıyor. Geçtiğimiz gün gerçekleşen yangından ötürü de büyük üzüntü duyduk. Ülkemiz ve doğamız için, ülkemizin yeşil kalması için her zaman fidan dikimine öncülük ettik. Çevre başlığında dijital dönüşüm öncülüğümüzle tasarladığımız online fidan bağışı sitemizle de vatandaşlarımıza alternatif bir platform oluşturduk. Yanan ormanlarımızın yeniden yeşillenmesi ve e-fidan platformu üzerinden bağış yapılması için, hem toplumsal fayda sağlamak hem de halkımızı teşvik etmek amacıyla yeni bir kampanya geliştirdik. Hedefimiz el birliğiyle fidan bağışında 10 binlere ulaşmak. Yangından sonraki birkaç gün içerisinde de gördük ki bağış sayımız katlanarak artmıştır. Bu oldukça sevindiricidir. Eminim ki bu sayı gün geçtikçe daha da artacaktır. Halkımız oldukça hassas ve duyarlıdır."

5 FİDAN BAĞIŞLAYAN 5GB İNTERNET KAZANIYOR

Kampanya ile ilgili Kuzey Kıbrıs Turkcell'den verilen detaylı bilgi ise şu ifadelerle aktarıldı:

"kktfidan.com sitesi üzerinden Kıuzey Kıbrıs Turkcell bireysel faturalı hat kullanan müşteriler, kampanyaya bağış yapabilmektedir. Kampanya kapsamında 5 ve üzeri fidan bağışı yapan Kuzey Kıbrıs Turkcell'lilerin hatlarına anında 5GB internet otomatik olarak yüklenecektir. E-fidan projesi ile birlikte dileyen kişi Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Dünya Kadınlar Günü, yeni doğan bebek için tebrik, vefat, evlilik yıl dönümü gibi özel günler için 5 TL karşılığında ister Kuzey Kıbrıs Turkcell faturası üzerinden, isterse hesap numarasına havale ile fidan bağışını gerçekleştirebilmektedir. Bağışlanan fidan karşılığında bağış sertifikası da belirtilen e-mail adresine dijital olarak gönderilmektedir. Fidanlar için ödenen tutarın tümü Orman Dairesi'ne aktarılmakta, yanan ormanların yeniden yeşillenmesi için Orman Dairesi tarafından fidan dikimi yapılmaktadır."


Son Dakika

14:34 Dortmund'un genç yıldızı Erling Haaland, ülkesi Norveç'te gece kulübünden atıldı 14:15 Metrodaki sapık, 24 yaşındaki kadını taciz etti; ortalık karıştı 13:24 Son Dakika: Katoliklerin ruhani lideri Papa'dan Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili ilk yorum 13:02 Bakan Koca fotoğraf paylaşarak uyardı: Bir dahakine sizi donanımlı görelim arkadaşlar 12:21 İBB'nin metro inşaatı için aldığı krediye AK Parti dönemindeki borçlar nedeniyle el konuldu 11:18 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren Süper Lig'in yıldızı ifadesinde çark etti: Tahliyemi istiyorum 11:18 Düğünde zehirli bir hayvanın soktuğu çocuk, 1 saat içinde hayatını kaybetti 10:56 Uzman onbaşı ardında bir not bırakıp canına kıydı 10:08 Kıblesi 18 derece yanlış olan 64 yıllık cami yıkılıyor 09:53 İçişleri Bakanı Soylu'nun kayınpederi Metin Dinç Samsun'da vefat etti 08:56 Güzel oyuncu Merve Boluğur sahil kenarındaki kıvrak dansıyla izleyenleri büyüledi 08:55 LGS sınavına giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu 08:46 Metrobüs sapığı baltayı taşa vurdu! Polisi taciz edince yakayı ele verdi 22:56 Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu vatandaşı azarladı: Terbiyesizlik yapma lan 21:48 Şeyma Subaşı'nın fiziğini sergilediği paylaşımlarına beğeni yağıyor