Eagle Top King George Vı ve Kraliçe Elizabeth Stakes Yarışlarına Dahil Edildi - Son Dakika

Eagle Top King George Vı ve Kraliçe Elizabeth Stakes Yarışlarına Dahil Edildi

27.08.2014 14:56
Eagle Top King George Vı ve Kraliçe Elizabeth Stakes Yarışlarına Dahil Edildi, System.String[]

Royal Ascot’ı kazanan Eagle Top, Ascot’ta King George VI ve Queen Elisabeth Stakes yarışlarına dahil edilirken, Brown Panther ve Flintshire yarıştan çekildi.

Geçen ay Ascot’da King Edward VII Stakes yarışını kazanan Eagle Top, Oaks’ta zafer yaşayan ve aynı ahırı paylaştığı arkadaşı Taghrooda’nın yanına gidiyor. John Gosden’ın antrenörlüğünü yaptığı Eagle Top için sahibi Şeyh Hamdan Al Maktoum 75.000 İngiliz sterlingi angajman ücreti ödedi. Her iki at da Epsom Derby’de üçüncü olan Gosden’ın çalıştırdığı Romsdal tarafından geçilebilir. Ascot yarışlarından Brown Panther ile Flintshire’in yarıştan çekilmesi ve Eagle Top’un eklenmesi, King George VI ve Queen Elizabeth Stakes yarışlarında heyecan dozunun artmasına sebep oldu.

Tom Dascombe ekürisinin yıldız atlarından olan Brown Panther, iki sene önce orta mesafe yaz ortası yarışlarında yedinci olmuştu ve şu anda Artemis Goodwood Kupası yarışına hazırlanıyor. 6 yaşındaki at bu sezonda bir buçuk mil mesafeden daha uzun olan Ormonde ve Henry II Stakes’te olmak üzere önemli iki birincilik kazanırken, Royal Meeting’deki Gold Cup yarışını da dördüncülükle bitirdi. Her iki yarışta da koşullar elverişliydi, fakat Berkshire’da atmosfer daha canlı olacak gibi gözüküyor.

Belki de bu yüzden de Brown Panther’in ortak sahibi ve yetiştiricisi olan Michael Owen sosyal medyaya kendini şöyle ifade etti: ”Cumartesi günkü King George VI yarışını es geçip önümüzdeki hafta Goodwood Kupası’na katılıp tacımızı savunmaya karar verdik."

Flintshire ise yüksek ateş nedeniyle King George yarışına katılamadı. Andre Fabre’ın antrenörlüğünü yaptığı tay Epsom da Coronation Kupası'nda ikinci gelmişti ve koşacağı beşinci Grand-Prix’de (Saint Cloud) yükselmek istiyordu. Ancak Khalid Abdullah için yarış yöneticiliği yapan Teddy Grimthorpe atının havadan etkilendiğini belirtti. Sir Michael Stoute’un antrenörlüğünü yaptığı Teleskop ise yarışın favorisi olacak. Field of Dream, Ascot’da günün diğer önemli bir yarışı olan 150.000 Pound para ödüllü Longines International Stakes’te koşacak. Bakıcısı Jamie Osborne bu etkinkinliğe katılabildikleri için çok mutlu olduğunu belirtti.

Eagle Top King George Vı ve Kraliçe Elizabeth Stakes Yarışlarına Dahil Edildi

- Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Eagle Top King George Vı ve Kraliçe Elizabeth Stakes Yarışlarına Dahil Edildi - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Defne Samyeli'den şaşırtan çıkış: Anne olmak benim tercihim değildi Davutoğlu'nun randevu talebine, Bahçeli'den "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" şartlı yanıt Meral Akşener'den Alaattin Çakıcı ve Bahçeli tepkisi: Bugüne kadar hiçbir siyasetçi tehdidin yanında durmadı Sahra hastanesi olarak düzenlenen tartışmalı alanda 'estetik-kozmetik-güzellik fuarı' açıldı Ermeni generalden itiraf gibi sözler: Çatışmalarla ilgili verdiğimiz bilgilerin hepsi yalan Son Dakika! Kılıçdaroğlu Çakıcı soruşturmasıyla ilgili "Meşru zeminde yola devam" dedi, laf arasında Bahçeli'yi çıldırtacak detayı verdi YouTuber Meryem Can'ın çıplak fotoğrafı ifşa mı oldu? Takipçileri "Ben değilim" açıklamasına inanmadı 45 milyon liraya ihale edilen tesis beton çöplüğü oldu