Son Dakika Haberleri: Ebebek'li Elif, Şiirleriyle Hayatımıza +1 Fark Katıyor!

Ebebek'li Elif, Şiirleriyle Hayatımıza +1 Fark Katıyor!

7 ay önce

Çocukluğundan beri şiir yazan Down Sendromlu Elif Güler'in şiir kitabı hayalini gerçekleştiren ebebek, genç kızın hayallerinin peşinden gitmesi için ilk adımı attı.

Ebebek'li Elif, Şiirleriyle Hayatımıza +1 Fark Katıyor!, System.String[]

Özgün, Sunay Akın, Haldun Dormen ve Şebnem Özinal gibi değerli sanatçıların da katkılarıyla "Rüzgâr Beni Nereye Sürüklerse…" adlı şiir kitabı 21 Mart itibarıyla okurla buluşacak.

Not: Görsellerin yüksek çözünürlüklü haline ulaşmak için resimlerin üzerine tıklayınız.

Down Sendromlu bireylerin iş yaşamına katılımını destekleyici projeleriyle engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında, herkesle eşit koşullarda yer alması gayretiyle hareket eden ebebek, şimdi ise Down Sendromlu bir mağaza çalışanının hayallerini gerçekleştiriyor. Marka, Bodrum Midtown AVM ebebek mağazasında çalışan Elif Güler'in kaleme aldığı şiirleri bir kitap haline getirerek Down Sendromlu bireylerin hayallerine ilham olacak.

Şiir yazmanın kendisi için terapi anlamına geldiğini belirten Elif Güler, "Şiir yazarken sanki karşımda biri var ve onunla dertleşiyormuşum gibi hissediyorum. Yüzlerce şiirim var. Down Sendromlu tüm gençlere umut olmak ve hayallerinin peşinden koşmalarını söylemek istiyorum. Bir engellinin neler yapabileceğini herkese göstermiş olacağım" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 27.03.2019 11:19 Kaynak: BültenlerAlkollü araç kullanan Seda Sayan'ın ehliyetine el konuldu
Recep Sert, eşiyle birlikte cezaevini boyladı Sendika başkanından şaka gibi makam aracı açıklaması: 1,3 milyona kampanyayla aldım