Ebeveynler Bilinçleniyor - Son Dakika

Ebeveynler Bilinçleniyor

18.01.2012 19:00
Ebeveynler Bilinçleniyor, System.String[]

Şehit Cengiz Topel İlköğretim Okulu'nun organize ettiği "Aile Eğitimi Programı"na katılarak başarı gösteren 15 veliye sertifikaları verildi.

Şehit Cengiz Topel İlköğretim Okulu'nun organize ettiği "Aile Eğitimi Programı"na katılarak başarı gösteren 15 veliye sertifikaları verildi.

İlkadım İlçesi Şehit Cengiz Topel İlköğretim Okulu rehber öğretmenleri tarafından öğrenci velilerine "7-19 Yaş Aile Eğitimi Programı" verildi. 8 hafta devam eden eğitimin ardından başarı gösteren 15 veliye okul yönetimi tarafından sertifika töreni organize edildi. Törene İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Burhan Taş, Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç, Okul Müdürü İbrahim Baysal, öğretmenler, okul öğrencileri ve veliler katıldı. Rehber Öğretmen Murat Uzunoğlu'nun yaptığı sunum ile başlayan programda açılış konuşmasını İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu gerçekleştirdi.

"EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ BİLİNÇLİ BİREYLER"

Milli Eğitim Bakanlığı'nın velilere yönelik aile eğitimi programını fazlasıyla önemsediklerini kaydeden İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, "Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim ve öğretimin olmazsa olmazlarından, velilere yönelik 7-19 Yaş Aile Eğitim Programı'nı başlattı. Bu program geçtiğimiz yıllarda ilimizde ve ilçemizde çok yaygın bir biçimde uygulandı. Önceki sertifika programlarında veli memnuniyetlerinin üst düzeyde olduğunu gördük. Çocuklarımızın geleceğe hazırlanma noktasında biz eğitimciler olarak tüm gayretimizi göstermeye çalışıyoruz. Bizlerin bu konudaki en büyük destekçileri bilinçli bireylerdir" diye konuştu.

"EN ÖNEMLİ YATIRIM İNSANA"

"En büyük sorun öğrenciler ve velilerin eğitimsiz yetişmesi" diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kendisinin de okul sıralarından geçtiğini, iletişim unsurunun önemli olduğunu belirtti. Demirtaş, "Anne ve baba olarak çocukları anlamaya çalışırsak, iletişimi iyi kurabilirsek, sorunu çözmüş oluruz. İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Ebeveynler yaşamış oldukları sıkıntıları doğal olarak çocuklarının yaşamalarını istemiyor. Aile Eğitimi Programı'ndan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı'na teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sertifika töreni gerçekleşti. 15 bayan veliye sertifikaları törenle teslim edildi. Daha sonra veliler tarafından hazırlanan yemekler davetlilere sunuldu. - SAMSUN

Ebeveynler Bilinçleniyor
Ebeveynler Bilinçleniyor
Ebeveynler Bilinçleniyor

YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji 9 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Almanya'da otomobil kalabalığa daldı: 1 ölü, 3 ağır yaralı Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı