EBİLTEM "Buluş Atölyesi " etkinliklerine devam ediyor - Son Dakika

EBİLTEM "Buluş Atölyesi " etkinliklerine devam ediyor

09.04.2021 10:54
EBİLTEM

EÜ'de "Tıbbi Cihaz, İlaç Tasarımı ve Taşıyıcı Sistemlerin Geliştirilmesi" Atölyesi.

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesinin araştırma üniversitesi olma hedefine yönelik, bilgi ve teknolojinin uygulamaya dönüştürülerek ticarileşmesi sürecinde önemli rol üstlenen EÜ EBİLTEM-TTO,üniversite ile sanayi kuruluşları arasında iş birlikleri oluşturulmasına ve bölge sanayinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve teknolojinin üniversitede geliştirilmesine yardımcı olunmasına yönelik hizmetler vermeye devam ediyor.

Ege Üniversitesi (EÜ)Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü(EBİLTEM) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından"Tıbbi Cihaz, İlaç Tasarımı ve Taşıyıcı Sistemlerin Geliştirilmesi" konulu "Buluş Atölyesi" gerçekleştirilecek. Etkinlik, 13 Nisan 2021 Salı günü saat 14:00'te çevrimiçi olarak yapılacak.

Atölyenin amacı ile ilgili bilgi veren Merkez Müdürü Prof. Dr. Şenay Şanlıer "Teknoloji ve inovasyon üniversitemizin kilit noktasıdır ve bu konudaki atılım bilgi ve teknolojinin üretiminin esas kaynağı olan üniversitemizin patent sahibi olan ya da olmayı düşünen yenilikçi fikirlere sahip akademisyenlerimize bağlıdır. Bu amaç doğrultusunda Kasım ayı itibariyle Ege Üniversitesi araştırmacılarına daha iyi hizmet verebilmek adına üniversitemizin öncelikli alanlarına göre belirlenen konularda 'Buluş Haftası' etkinliği başlatıyoruz. EBİLTEM-TTO olarak akademisyenleri bilgi ve tecrübe paylaşımı için Buluş Atölyesine davet ediyoruz. Amacımız,buluşçularımızı farklı eğitimlerle donatarak yenilikçilik kapasitelerini artırmak.Farklı disiplinlerde çalışan buluşçularımızın sinerji oluşturarak ortak çalışmalar yapmasını sağlamak.Kısaca yenilik içeren çalışmaları patent ile buluşturmak olarak özetleyebiliriz" dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel EBİLTEM 'Buluş Atölyesi ' etkinliklerine devam ediyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hadise, Kaan Yıldırım ile ayrıldığı iddiasını sevgilisini Instagram'da takibe alarak yalanladı Hadise, Kaan Yıldırım ile ayrıldığı iddiasını sevgilisini Instagram'da takibe alarak yalanladı Boğazından bıçaklanarak yol kenarına atılan kadın, sürünerek yardım istese de hayatını kaybetti Boğazından bıçaklanarak yol kenarına atılan kadın, sürünerek yardım istese de hayatını kaybetti Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Koronavirüs nedeniyle herhangi bir ölümün yaşanmadığı ülkeye tehlike kıyıdan geldi Koronavirüs nedeniyle herhangi bir ölümün yaşanmadığı ülkeye tehlike kıyıdan geldi Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayacak Avrupa Süper Ligi'nin kurucularının kaderi belli oluyor Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayacak Avrupa Süper Ligi'nin kurucularının kaderi belli oluyor Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor ABD'de 3 kişinin öldüğü silahlı saldırının faili eski polis şefi yardımcısı çıktı ABD'de 3 kişinin öldüğü silahlı saldırının faili eski polis şefi yardımcısı çıktı Doktoru 1570 farklı numaradan arayıp taciz eden sanığın akli dengesi yerinde çıktı Doktoru 1570 farklı numaradan arayıp taciz eden sanığın akli dengesi yerinde çıktı