Ebola salgını ilan edilen Kongo'da ikinci ölüm görüldü - Son Dakika

Ebola salgını ilan edilen Kongo'da ikinci ölüm görüldü

26.04.2022 14:14
Ebola salgını ilan edilen Kongo'da ikinci ölüm görüldü

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) 3 gün önce Ebola salgını ilan edilen Ekvator eyaletinde salgından dolayı ikinci ölüm yaşandı.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) 3 gün önce Ebola salgını ilan edilen Ekvator eyaletinde salgından dolayı ikinci ölüm yaşandı.

Ulusal basındaki haberlere göre, Ebola salgını ilan edilen Ekvator eyaletinin başkenti Mbandaka'da ikinci ölüm görüldü.

Hayatını kaybeden hastanın ilk vaka ile temaslı bir kişi olduğu belirtildi.

Hayatını kaybeden 2 hasta ile temaslı 100'den fazla kişinin gözetim altına alındığı kaydedildi.

Ebola, Afrika'da binlerce kişinin hayatına mal oldu

Bir tür kanamalı ateşe yol açan Ebola virüsü, ilk kez 1976'da Sudan'ın Nzara ve KDC'nin Yambuku kentlerinde eş zamanlı salgınlarla ortaya çıkmıştı. KDC'deki salgın, Ebola Nehri yakınında bir köyde başladığı için hastalığa bu nehrin ismi verilmişti.

Ebola virüsü, Aralık 2013'te Batı Afrika'da yayılmıştı. Gine, Liberya ve Sierra Leone'de 2014-2017 yıllarında görülen salgında 30 bin kişiye virüs bulaşmış ve hastaların 11 binden fazlası ölmüştü.

YORUMLAR
500
Ekvador Cumhurbaşkanı Lasso, yerli temsilcileriyle diyaloğu askıya aldı Ekvador Cumhurbaşkanı Lasso, yerli temsilcileriyle diyaloğu askıya aldı Tunus açıklarında batan tekneden 27 düzensiz göçmen kurtarıldı Tunus açıklarında batan tekneden 27 düzensiz göçmen kurtarıldı Afrika Birliği, Kenya seçimleri için uzman heyeti gönderecek Afrika Birliği, Kenya seçimleri için uzman heyeti gönderecek
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ebola salgını ilan edilen Kongo'da ikinci ölüm görüldü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement