Son Dakika Haberleri: Ebru ile Hayata Bağlandı

Ebru ile Hayata Bağlandı

8 yıl önce

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesindeki Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK)'nda gördüğü kurs sayesinde psikolojik rahatsızlığından ve kullandığı antidepresan ilaçlarından kurtuldu.

Ebru ile Hayata Bağlandı, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesindeki Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK)'nda gördüğü kurs sayesinde psikolojik rahatsızlığından ve kullandığı antidepresan ilaçlarından kurtuldu. Değirmendere KO-MEK Kurs Merkezi ebru kursiyeri Şafak Ceylan, kurstaki aile ortamı ile mutluluğu yakalayıp hastalığını yenmeyi başardı.


45 yaşında ve ev hanımı olan ebru kursiyeri Şafak Ceylan, KO-MEK'teki aile ortamına değinerek, "KO-MEK ilk açıldığından bu yana, her yıl birkaç kursa katılıyorum. Buradaki aile ortamı sayesinde kendimi huzur içinde hissediyorum. Bu yüzden diksiyon, aerobik, tiyatro ve İngilizce kursları gibi birçok kursa katıldım. Bu yıl da ebru kursuna başladım. KO-MEK kursları kişisel gelişimimin yanında psikolojik sorunlarımın çözmeme de yardımcı oldu." dedi.


PANİK ATAK HASTALIĞINI EBRU İLE YENDİ


Sağlık sorunları yüzünden çaresiz durumdayken KO-MEK'in elinden tuttuğunu belirten Ceylan, şunları kaydetti: "Uzun yıllardır panik atak hastasıydım ve etkisi yüksek olan ilaç kullanıyordum. Doktora her gittiğimde ilaçlarımın dozu artıyordu ve yataktan çıkamaz hale gelmiştim. Doktorum bunun bir sonu olmadığını, kendime bir uğraş bulmamı ve bu ilacı kesmenin en güzel yolunun resim yapmak olduğunu söyledi. Bunun üzerine ben de KO-MEK kursunda ebru kursuna gelmeye karar verdim. Ebru kursuna başladığım andan itibaren ilacımın dozunu düşürdüm, şu an kullanmıyorum. Ebru sayesinde hastalığımı yenmeyi başardım."


KO-MEK kurslarından çok memnun olduğunu her fırsatta dile getiren ebru kursiyeri Şafak Ceylan, "Ebru kursundaki sıcak ortam ile kendimi buluyorum. Ebru tekne ile bütünleşiyoruz, rahatlıyoruz ve her attığımız fırça darbesi bize ayrı bir haz katıyor. Ebrunun verdiği bu haz ile kendimi çok daha iyi hissediyorum. Burada kendimizi iyi hissetmemizde ebrunun yanında samimi arkadaşlık ortamının da çok büyük etkisi var. Usta öğreticimiz de bize elinden geldiğince ebru konusunda, sıkıntılarımız noktasında bizimle yakından ilgileniyor." ifadelerini kullandı.


Ebru kursiyeri Şafak Ceylan, KO-MEK'in mesleği olmayanlar için olduğu kadar kendisini geliştirmek, mutlu etmek isteyenler için de çok faydalı bir yer olduğunu vurguladı. Ceylan, kendilerine böyle samimi, güzel ve faydalı imkanları sunan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür etti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:08 Kaynak: CHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Siirt'te 'ışık hadisesi' için yüzlerce kişi toplandı Ranzadan düşerek ölen er, 12 yıl sonra şehit sayıldı