EBSO Pakistanlı İşadamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı - Son Dakika

EBSO Pakistanlı İşadamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı

07.09.2012 11:30
EBSO Pakistanlı İşadamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı, System.String[]

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, tekstilden gıdaya, makineden kimyaya, birçok güçlü sanayiyi bünyesinde toplayan İzmir'de, Pakistan'la ortak yatırımlara imza atılabileceğini bildirdi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, tekstilden gıdaya, makineden kimyaya, inşaattan yenilenebilir enerjiye kadar birçok güçlü sanayiyi bünyesinde toplayan İzmir'de, Pakistan'la ortak yatırımlara imza atılabileceğini bildirdi. Pakistan Başbakanı Raja Pervez Aşraf'ın sanayi danışmanı Mohammed Raja, Pakistan İzmir Fahri Konsolosu Cahit Yaşar Eren ile birlikte Yorgancılar'ı ziyaret etti. Yorgancılar, misafir danışmanı İzmir'in yatırım avantajları ve odanın yapısı hakkında bilgilendirdi.

EBSO'nun Türkiye'de ilk ISO 9000 belgesini alan ve Türk iş aleminin çatı örgütü TOBB'un akredite ettiği oda olduğunu belirten Ender Yorgancılar tekstil, gıda, demir çelik, kimya ve petrokimya, makine, inşaat, otomotiv ve yan sanayisi, elektrik-elektronik, enerji ve kağıt başta olmak üzere 67 sektörde faaliyet gösteren 4 bin 700 üyesi bulunduğunu kaydetti. İzmir'in yatırımlar konusunda Türkiye'nin en avantajlı şehri durumunda bulunduğunu belirterek, "Dünyayla rekabet edebilen ürünlere imza atıyoruz. Organize sanayi bölgelerimiz ve serbest bölgelerimiz, yatırım avantajları sunuyor. Dünyanın tanıdığı 80 yıllık fuarımız ve ihtisas fuarlarımız var; yeni fuar alanımız 2013'te hizmete girecek. İzmir, yılda 300 gün güneş alan iklimi ve sosyal yaşamıyla da Türkiye'nin en gözde illerinden biri. Yatırım için en doğru adres." dedi. EBSO Başkanı, EXPO'nun da İzmir için büyük önem taşıdığını, bu sayede şehre yapılacak 25 milyar dolar civarındaki yatırımın, tanıtıma ve kalkınmaya büyük katkı sağlayacağını vurguladı. "Ticareti arttırmak için sanayicilerimizi sektörel bazda biraraya getirelim. Pakistan'dan bir ticaret heyetini EBSO'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağız." diyerek, Pakistanlı işadamlarını davet etti.

Danışman Raja da Pakistan ile Türkiye'nin sektör yapılarının birbirine uygun olduğuna dikkat çekerek, "Pakistan'a döner dönmez, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve İzmir'e bir ticaret heyeti organizasyonu düzenlenmesi için çeşitli girişimlerde bulunacağım." şeklinde konuştu.

EBSO Pakistanlı İşadamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi EBSO Pakistanlı İşadamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım