Ece Nur'un Babası: 12 Yaşındaki Kızıma 200 Soruşturma Açtılar - Son Dakika

Ece Nur'un Babası: 12 Yaşındaki Kızıma 200 Soruşturma Açtılar

21.10.2010 17:28
Ece Nur'un Babası: 12 Yaşındaki Kızıma 200 Soruşturma Açtılar, System.String[]

Diyarbakır'da İlköğretime Başörtüsüyle Gittiği İçin Bir Yıl Önce Başka Bir Okula Gönderilen Ece Nur Özel'in Babası Murat Özel, Kızı Hakkında 200 Soruşturma Açıldığını Söyledi. Baba Özel, "Kızım Ece Hakkında 200'e Yakın Tutanak Tutuldu. 12 Yaşındaki Bir Kız Hakkında Tutulan Bu Tutanakların Tamamı Resmi Kayıtlara Girdi." Dedi.

Diyarbakır'da ilköğretime başörtüsüyle gittiği için bir yıl önce başka bir okula gönderilen Ece Nur Özel'in babası Murat Özel, kızı hakkında 200 soruşturma açıldığını söyledi. Baba Özel, "Kızım Ece hakkında 200'e yakın tutanak tutuldu. 12 yaşındaki bir kız hakkında tutulan bu tutanakların tamamı resmi kayıtlara girdi." dedi.

Kızının geçen yıl kendi iradesiyle örtünme kararı aldığını ve başörtüsü taktığını anlatan Baba Murat Özel, "Bu baskıları devletin üst düzey kurumlarına iletmemize rağmen hakları olmayanlar, baskılarını sürdürdü. Kızıma yapılan psikolojik baskı sonucu kızım başka bir okula sürgün edildi. Sürgün olarak gittiği Nafiz Kayalı YİBO'da böyle bir baskı söz konusu olmadı. Buradaki öğretmenler böyle bir şey yapmadı. Hamravat İlköğretim Okulu'na devam etti. Baskı Hamravat İlköğretim Okulu'nda doruğa çıktı. Ben bu baskının, kanunsuz ve hukuksuzluğu yapan memur ve öğretmenler hakkında sayın Başbakanımızın bilgisinin olmasını ve kendisine ulaştırılmasını istiyorum." diye konuştu.

ECE NUR ÖĞRETMENLERİ GÖRÜNCE TİTRİYORDU

Bu konuda her kesimden yardım istediğini belirten Özel, Başbakan Erdoğan'ın bu hukuksuzluğa 'dur' demesi gerektiğini kaydetti. Kendilerine yapılan bu baskıların ortaya çıkarılmasını ve bu hukuksuzluğu yapanlar hakkında işlem yapılmasını isteyen baba Özel, "Kızım şu an 7. sınıfta derslerine devam ediyor. Dersleri şimdi iyi oldu, geçen yıl kötüydü. SBS'ye girdi. SBS'yi iptal ettirmedik. Onlar ediyordu, ben polis çağırdım. Gelin ben yasayı çiğniyorum bana ceza kesin dedim. Polis başörtüsü yasağı olmadığını söyledi. "O zaman yasaklayanlar hakkında ceza kesin' dedim. Onlar hakkında da kesemediler. Milletvekili araya girerek sorunu çözdü." şeklinde konuştu.

Kızının örtünmesinin tamamen kendi kararı olduğunu anlatan baba Özel şunları söyledi: "Geçen sene öğretmenleri öcü gibiydi. Kızım öğretmenleri gördüğü zaman elleri titriyordu. Şu ana kadar bu sorunu çözmeyen, kızıma baskı kuranlar hakkında işlem yapılmasını istiyorum. Sorunun da Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a iletilmesini istiyorum."

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Ece Nur'un Babası: 12 Yaşındaki Kızıma 200 Soruşturma Açtılar - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransa'daki İslam karşıtı tasarıya tepki! Macron'u kürsüden uyardı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransa'daki İslam karşıtı tasarıya tepki! Macron'u kürsüden uyardı Son Dakika: Türkiye'de 12 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 232 kişi vefat etti, 13 bin 29 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 12 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 232 kişi vefat etti, 13 bin 29 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yarından itibaren sağlık çalışanlarının eşleri aşılanmaya başlanacak Son Dakika: Yarından itibaren sağlık çalışanlarının eşleri aşılanmaya başlanacak Sokağa çıkabilmek için yanlış köpeği seçti, ceza yemekten kurtulamadı Sokağa çıkabilmek için yanlış köpeği seçti, ceza yemekten kurtulamadı Almanya, İsrail hava saldırısı sonucu Filistinli çocukların öldürülmesini kınamaktan kaçındı Almanya, İsrail hava saldırısı sonucu Filistinli çocukların öldürülmesini kınamaktan kaçındı Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada Cemil Çiçek, Sedat Peker'in iddiaları hakkında konuştu: Binde biri doğruysa felakettir Cemil Çiçek, Sedat Peker'in iddiaları hakkında konuştu: Binde biri doğruysa felakettir Nezen Germiyen cinayetinde kilit isim Ahmet Taşkın'ın arkadaşı konuştu: Bana öldürdüğünü itiraf etti Nezen Germiyen cinayetinde kilit isim Ahmet Taşkın'ın arkadaşı konuştu: Bana öldürdüğünü itiraf etti
Advertisement