Son Dakika Haberleri: Ecevit'in Köykent'inde 18 Yıl Sonra İlk Yarışma

Ecevit'in Köykent'inde 18 Yıl Sonra İlk Yarışma

2 yıl önce

Eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in 2000 yılında ilk olarak Ordu’nun Mesudiye ilçesinde inşa ettiği ve 9 köyü içine alan Köykent Projesi kapsamında yapılan atletizm pisti, ilk kez 2018 yılında kullanılacak.

Ecevit'in Köykent'inde 18 Yıl Sonra İlk Yarışma, System.String[]

Eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit'in 2000 yılında ilk olarak Ordu'nun Mesudiye ilçesinde inşa ettiği ve 9 köyü içine alan Köykent Projesi kapsamında yapılan atletizm pisti, ilk kez 2018 yılında kullanılacak.


Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Kros Şampiyonası Ordu'nun Mesudiye ilçesi Çavdar Mahallesi Köy Kent Spor Tesislerinde yapılacak.


Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Mustafa Genç, atletizm federasyonundan gelen yetkililerin yarışma kulvarı ile ilgili incelemelerde bulunduğunu ve kros yarışması ile ilgili olumlu rapor hazırladıklarını söyledi. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çıntımar ile yaptıkları telefon görüşmesinde 2018 yılı Türkiye Kros Şampiyonasının Mesudiye Köykent tesislerinde yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Genç, "Köy Kent Projesi spor sahasında Türkiye genelinde sporcu, antrenör, hakem ve yönetici 500 kişinin katılımı ile büyük bir organizasyon yapmış olacağız" dedi.


80 dönümlük alan boş bekliyor


Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in "Hayalim" dediği 'Köy-Kent Projesi' Ordu'nun Mesudiye ilçesinde, merkezi Çavdar Mahallesi olmak üzere Esatlı, Türkköyü, Kışlacık, Çardaklı, Yuvalı, Dayılı, Göçbeyi ve Ilışar mahallelerinde uygulandı. 2000 yılındaki proje kapsamında Çavdar Mahallesi'ne 80 dönümlük alana Köy Kent Spor Sahası yapılmıştı. - ORDU

Haber Yayın Tarihi: 18.12.2017 01:03 Kaynak: İHA

YORUMLAR


5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
İntibak beklentisi hayata geçerse emekli maaşları her ay yapılacak fark ödemesi ile eşitlenecek İkiz plakayla servis minibüsçülüğüne 8 bin 960 lira ceza