Vali Oktay Çağatay Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Adilcevaz Şube Başkanı Turan'a kabul etti - Son Dakika

Vali Oktay Çağatay Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Adilcevaz Şube Başkanı Turan'a kabul etti

24.09.2020 11:36
Vali Oktay Çağatay Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Adilcevaz Şube Başkanı Turan'a kabul etti, System.String[]

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Adilcevaz Şube Başkanı Buğra Turan'ı makamında kabul etti.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Adilcevaz Şube Başkanı Buğra Turan'ı makamında kabul etti.

Dernek çalışmaları hakkında Vali Çağatay'a bilgi veren Turan, dil bilincinin yerleşmesi ve Türkçe'nin doğru kullanılması amacıyla dernek kurduklarını söyledi.

Vali Çağatay ise yabancı kelimelere özenin artmasıyla Türkçe'nin her geçen gün biraz daha bozulduğunu görmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Dilin, milleti meydana getiren unsurların başında geldiğini ifade eden Çağatay, "Dilimizi, yabancı kelimelerin istilasından koruyamazsak kültürümüzü gelecek nesillere aktaramayız ve yok olmaya mahkum oluruz. Bundan dolayı bu ülkenin vatandaşları olarak bize, dilimizi doğru kullanma konusunda büyük görevler düşüyor." dedi.

Vali Oktay Çağatay Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Adilcevaz Şube Başkanı Turan'a kabul etti

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vali Oktay Çağatay Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Adilcevaz Şube Başkanı Turan'a kabul etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler