Edebiyat Günleri Sona Erdi - Son Dakika

Edebiyat Günleri Sona Erdi

01.07.2013 16:50
Edebiyat Günleri Sona Erdi, System.String[]

Seferihisar Belediyesinin düzenlediği 'Edebiyat Günleri' Serra Yılmaz'ın şiirleri ve Mehtap Meral'in şarkıları ile tamamlandı.

Türkiye'nin 'İlk Sakin Şehri' ilan edilen Seferihisar'da 22-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve birbirinden ünlü yazar-şairlerin katıldığı Edebiyat Günleri final gecesiyle sona erdi. Yazar Latife Tekin'in Akarca Teos Ormancı Kampı'nda gerçekleştirdiği atölye çalışmasıyla başlayan son gün etkinlikleri, Sığacık Kaleiçi'nde şiir gecesiyle noktalandı. Şiir gecesinde Türk Sineması'nın yetiştirdiği, birçok filmde rol alan Serra Yılmaz da katıldı. Halkın büyük ilgi gösterdiği gecede, Serra Yılmaz Türk Edebiyatı'ndan hayatta olmayan ünlü şairlerin şiirlerini okudu. Yılmaz'ın ardından Mehtap Meral ve Grup Trio Kaleiçi'ni dolduranlara konser verdi.

Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, edebiyatla dolu muhteşem bir hafta geçirdiklerini, önümüzdeki yıllarda buluşmayı tekrar yapmak istediklerini belirtirken sanatçılara çiçek vererek teşekkür etti. Başkan Soyer organizasyonu birlikte gerçekleştirdikleri yazarlar Neslihan Acu ve Gülşah Elikbank'a da ayrıca teşekkür etti.

Bir hafta süren Seferihisar Edebiyat Günleri'nde Türk Edebiyatı'nın önemli isimleri Murathan Mungan, Pınar Kür, Bejan Matur, Mario Levi, Murat Gülsoy- Ayfer Tunç, İnci Aral, Buket Uzuner, Gülşah Elikbank-Neslihan Acu, Latife Tekin'le Hüsnü Arkan, Cezmi Ersöz, Haluk Şahin- Orhan Alkaya, Mehmet Yaşın-Gonca Özmen, Küçük İskender, Mehtap Meral ve Serra Yılmaz yer aldı.

Edebiyat Günleri Sona Erdi

Kaynak: Star

Son Dakika Kültür Sanat Edebiyat Günleri Sona Erdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Black Mirror dizisi gerçek mi oluyor? Microsoft, ölen kişilere ait bilgilerle sohbet robotu yapmak için patent aldı Fenerbahçe, lig lideri CSKA Moskova'yı deplasmanda 89-83 yendi "Sipariş tutuklama" tartışmasına Numan Kurtulmuş noktayı koydu: İki bakanımız arasında tartışma yok, siyasi magazin olayı oldu Ronaldo'yu reddeden Türk model Cansu Taşkın: O konu benim için kapandı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net faiz mesajı: Yüksek faize kesinlikle karşıyım Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Şarkıcı Tarık Mengüç'ün acı günü! Babasını kaybetti Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü