Son Dakika Haberleri: Edebiyatta 'Koku'nun İzini Sürün!

Edebiyatta 'Koku'nun İzini Sürün!

4 yıl önce

Bilgi Eğitim'de Batı ve Türk edebiyatının son 200 yıllık modernleşme serüveni içerisinde 'koku ve edebiyat' ilişkisine dair bir yolculuk başlıyor.

Edebiyatta 'Koku'nun İzini Sürün!, System.String[]


16-30 Ocak tarihleri arasında üniversitenin santralİstanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek ve 3 hafta sürecek 'Koku ve Edebiyat' eğitiminde katılımcıları, keyifli bir içerik bekliyor.

Mesut Varlık ve Vedat Ozan'ın konuşmacı olarak katılacağı 'Koku ve Edebiyat' eğitiminde, Marcel Proust'un Kayıp Zamanın İzinde, Tom Robins'in Parfümün Dansı, Aldoux Huxley'in Cesur Yeni Dünya ve Oscar Wilde'ın Dorian Gray'ın portresi, Balzac'ın Cesar Birotteau kitapları irdelenirken, Refik Halid Karay'ın eserlerinde kokunun izleri tartışmaya açılacak. Ayrıca Patrick Süskin'in 'Koku ve Parfüm' filmi izlenerek 'koku ve edebiyat' ilişkisi araştırılacak.
16 saat sürecek eğitimin ücreti ise 400 TL olacak.

Haber Yayın Tarihi: 09.12.2015 09:52 Kaynak: BültenlerSabahat Akkiraz'ın Ankara konseri güvenlik gerekçesiyle valilik tarafından iptal edildi
İzmir'de saldırıya uğrayan oyuncu Şevket Çoruh'un darp edildiği yeni görüntüler ortaya çıktı İnternete kavuşan köylüler, davul-zurna ile kutlama yaptı