Son Dakika Haberleri: 'Edepsiz', 'iki yüzlü', 'çenesi düştü' ile başlayan NATO Zirvesi dayanışma mesajıyla son buldu

'Edepsiz', 'iki yüzlü', 'çenesi düştü' ile başlayan NATO Zirvesi dayanışma mesajıyla son buldu

5 gün önce

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" sözleriyle başlayan tartışma dünya liderlerini bir araya getiren zirveye taşındı. Ortak bildiride "dayanışma ve birlik" mesajı verilse de arka planda geçen atışmalar ve imalar liderler arasındaki tansiyonun göstergesi oldu.

'Edepsiz', 'iki yüzlü', 'çenesi düştü' ile başlayan NATO Zirvesi dayanışma mesajıyla son buldu, System.String[]

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" sözleriyle başlayan tartışma dünya liderlerini bir araya getiren zirveye taşındı.


İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen NATO Zirvesi'nde, liderlerin bu tartışmanın gölgesinde birbirlerine yaptığı yorumlar ve hitap şekilleri masaya yatırılan güvenlik meseleleri kadar konuşuldu.

Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi: 04.12.2019 09:13 Sarı Yeleklileri işaret eden Erdoğan, Macron'a tepki gösterdi: Hadi çöz, niye durduramıyorsun?
İBB'den İmamoğlu'nun İlim Yayma Vakfı üyeliğiyle ilgili açıklama: Bizim dışımızda gelişen bir süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan: Libya ile yapılan mutabakat Yunanistan'ın elini kolunu bağladı Eski Cumhurbaşkanı Gül, suskunluğunu bozdu: Demokrasi, güçlü liderin gölgesinde kalmamalı