Edirne Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva - Son Dakika

Edirne Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva

26.11.2012 19:11
Edirne Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva, System.String[]

Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Edirne Belediyesi'nin desteğiyle yapılan tek katlı evlerin anahtarları, çadırda yaşayan 12 Roman aileye teslim edildi.

Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Edirne Belediyesi'nin desteğiyle yapılan tek katlı evlerin anahtarları, çadırda yaşayan 12 Roman aileye teslim edildi. Hayırsever işadamları da evlere soba, buzdolabı, masa ve çekyat hediye etti. Evlerini teslim alan bazı Romanlar ise sevinçten göbek attı.

Edirne Valiliği'ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Abdurrahman Mahallesi'ndeki çadırda yaklaşık 2 yıldır kalan 12 Roman aileyi belirledi. Edirne Belediye Başkanlığı da Yeniimaret Mahallesi'ndeki bir arsayı, çadırda kalan Romanlara ev yapılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın kullanımına tahsis etti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü de konut yapımı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na 275 bin lira para gönderdi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da kendi bütçesinden 36 bin 600 lira harcayarak, 53 metrekare olan 1 oda, 1 salon toplam 12 evi tamamladı.

Bugün düzenlenen evlerin teslim törenine Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, Edirne İl Jandarma Komutanı Albay Selman Demirci ve çok sayıda daire müdürü katıldı.

12 ailenin çadırda uygun olmayan şartlarda yaşadıklarını belirten Vali Hasan Duruer, şunları söyledi:

"Roman vatandaşlar toplumun en yoksul ve en fakir kesimi. Fakat bunun yanında son derece neşeli, mutlu, hayattan zevk almasını bilen bir kesim. Çocuklarının oyunlarını görünce onların ne kadar neşeli olduklarını görürüz. Roman vatandaşlarımız için elimizden geleni yapıyoruz. Geldiğimden bu yana Roman dernekleriyle üç defa toplantı yaptım. Romanların topluma entegre olması konusunda ciddi bir çalışma içerisinde olacağız. Her konuda onların yanındayız" dedi.

Çadırdan modern konuta kavuştuklarını belirten ev sahibi Veli Özdemir, kendilerini çadırdan kurtaranlara teşekkür eti. Özdemir'in kendi şivesiyle yaptığı teşekkür konuşması ise protokol üyelerini ve çevredekileri güldürdü. Ardından protokol üyeleri, ailelere evlerinin anahtarlarını teslim etti. Anahtarların teslim edilişinin ardından çocuklar dans gösterisi sundu, bazı Romanlar ise mutluluklarını göbek atarak gösterdi.

Edirne Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva
Edirne Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva
Edirne Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Edirne Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva Çadırda Yaşayan Romanlara Sıcak Yuva - Son Dakika


Son Dakika

Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Oyuncu Gurur Aydoğan, ticarete atılmaya karar verdi İtalya'da 30 kadına bilinçli olarak HIV bulaştıran bir kişiye, 24 yıl hapis cezası Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Şarkıcı Berkay, maske takmayarak koronavirüse meydan okudu Son Dakika! Akşener'den Ümit Özdağ'ın iddiasına yanıt: İstanbul İl Başkanı'na karşı FETÖ'cü söylemi çok büyük yalandır Eski sevgilinin 'Uygunsuz fotoğraf' şantajı 18 yaşındaki genç kızın hayatını kararttı