Edirne'de Berat Kandili coşkusu - Son Dakika

Edirne'de Berat Kandili coşkusu

17.03.2022 22:40

Edirne'de Berat Kandili coşkusu Edirne'de Eski Camii ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Selimiye Camisinde Berat Kandili idrak edildi.

Edirne'de Berat Kandili coşkusu

EDİRNE - Edirne'de Eski Camii ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Selimiye Camisinde Berat Kandili idrak edildi.

Mübarek Berat Kandil'ini tarihi camilerde değerlendirmek isteyen vatandaşlar Osmanlı ve İslam mimarisinin başyapıtları arasında yer alan tarihi Selimiye Camisinde restorasyon çalışmaları devam ederken vatandaşlara ayrılan ibadet alnında cemaat namazını kılarak dualar etti. Vatandaşlar Tarihi Eski Camii ve kentteki diğer camilerde yoğunluk oluşturdu. Daha sonra cemaat, camii görevlilerinin Kur'an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif'i okumasını ve birbirinden güzel ilahileri dinledi.

Eski Camii imamı Hasan Cerrah Bütün Müslüman alemini Berat Kandilini tebrik ettiğini Belirterek, "Bu gece inşallah bütün Müslümanların beraatına, kurtuluşuna vesile olur. Hatta bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. İslam demek barış demek. Barışın sembolü ise İslam'dır. İslam'ın kaynağı huzurdur, saadettir, mutluluktur. Bu Berat Kandilinin de barışa ve mutluluğa vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

Bu mübarek gecenin hürmetine bütün kazaların, belaların ve savaşmaların bitmesi için dualar ettiğini belirten Şengül Taşçeviren, "Mübarek Berat Kandilimiz hepimiz mübarek olsun. Allah bizleri bütün kötülüklerden korusun" diye konuştu.

Berat Kandili dolayısıyla mutlu olduğunu ifade eden Filiz Çalışkanız, "O kadar çok mutluyum ki Allah kabul etsin. Bu gece bütün duaların kabul olduğu gecedir. Bu mübarek gecede bütün savaşların bitmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yatsı namazını kılan cemaat daha sonra evlerinin yolunu tuttu.

YORUMLAR
500
Azerbaycan'da 26 Haziran Silahlı Kuvvetler Günü coşkusu Azerbaycan'da 26 Haziran Silahlı Kuvvetler Günü coşkusu Karaburun Dağlarında 'Kırkım' Coşkusu Karaburun Dağlarında 'Kırkım' Coşkusu Edirne'de Otomobil yayaya çarptı 1 kişi yaralandı Edirne'de Otomobil yayaya çarptı 1 kişi yaralandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Edirne'de Berat Kandili coşkusu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement