Edirne'de caddedeki ağaca oğul veren arılar, çuvala koyularak bölgeden uzaklaştırıldı - Son Dakika

Edirne'de caddedeki ağaca oğul veren arılar, çuvala koyularak bölgeden uzaklaştırıldı

17.05.2022 16:06
Edirne'de caddedeki ağaca oğul veren arılar, çuvala koyularak bölgeden uzaklaştırıldı

Edirne'de caddedeki ağaca oğul veren arılar, arıcılar tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Edirne'de caddedeki ağaca oğul veren arılar, arıcılar tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi'ndeki bir ağaca arıların oğul verdiğini gören esnaf, çevredekilerin zarar görmemesi için arıcılardan yardım istedi.

Caddeye koruyucu maske ile gelen arıcılar, arıları toplandıkları daldan çuvala alarak bölgeden uzaklaştırdı.

Arıcı Senayif Sert, AA muhabirine, arıları akşamüzeri kovana aktaracaklarını belirterek, "Doğaya faydamız olacak. Bu arılar seneye tekrar çoğalacak. Dışarıda kalırsa bu arı ev bulamadığı zaman telef oluyor soğuk havalarda üşüyor, ölüyor, kuşlar yiyor. Büyük ihtimalle Kent Ormanı'ndan gelmiştir. Oradaki büyük ağaçların ortaları çürük oluyor ve onlarda yüzlerce arı var ama kimse o arıları ağaçlar yüksek olduğu için alamıyor." diye konuştu.

YORUMLAR
500
TDP Genel Başkanı Sarıgül'den İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'ne ziyaret TDP Genel Başkanı Sarıgül'den İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'ne ziyaret Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı: Bizler, Şeker Fabrikasının Rantsal Üyeleri Değil, Mağdur Esnafıyız Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı: Bizler, Şeker Fabrikasının Rantsal Üyeleri Değil, Mağdur Esnafıyız
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Edirne'de caddedeki ağaca oğul veren arılar, çuvala koyularak bölgeden uzaklaştırıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement