Sanayi esnafına Kovid-19'a karşı "hava kirliliği" uyarısı - Son Dakika

Sanayi esnafına Kovid-19'a karşı "hava kirliliği" uyarısı

13.11.2020 10:55

Edirne'de Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sanayi esnafını denetledi.

Edirne'de Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sanayi esnafını denetledi.

Kış ayının başlamasıyla hava kirliliğini önlemek amacıyla ekipler esnafları bilgilendirdi.

Sanayi esnafının ısınmak için iş yerindeki sobasında yaktığı odun ve kömürün uygunluğu da kontrol edildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk, denetimin ardından AA muhabirine dünyanın uzun süredir Kovid-19 salgınıyla mücadele ettiğini söyledi.

Türkiye'de salgın tedbirlerinin her alanda uygulandığını belirten Öztürk "Bizim de bu konuda çok duyarlı ve hassas olmamız gerekiyor. Havayı kirletmememiz gerekiyor. Atıklar yakıldığı zaman hava kirliliğine neden oluyor. Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarına yardım etmek istiyorsak devletimizin uygun gördüğü yakıtları kullanmamız gerekiyor." dedi.

Kurallara uymayanlara 368 bin 789 lira para cezası

Lastik, plastik ve boyalı ürünlerin yakıldığında ciddi derecede havayı kirlettiğini vurgulayan Öztürk, "Kurallara uymayanlara, hava kirliliğine neden olanlara Çevre Şehircilik Bakanlığımızın Çevre Kanunu kapsamında 368 bin 789 lira para cezası uygulanacak. Özellikle salgınla mücadele kapsamında esnafımızın bu kurallara riayet etmesini istiyoruz." diye konuştu.

Yeni Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Fikret Üstev de sanayi esnafının kurallara uyduğunu, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ettiğini aktardı.

Sanayi esnaflarından Zafer Suyaran, lastik, yağ ürünleri ve atık malzeme yakmadıklarını ifade etti.

Bakanlığın belirlediği standartlarda odun ve kömür kullandıklarını anlatan Suyaran, denetimlerden memnun olduklarını kaydetti.

Sanayi esnafına Kovid-19'a karşı hava kirliliği uyarısı
Sanayi esnafına Kovid-19'a karşı hava kirliliği uyarısı
Sanayi esnafına Kovid-19'a karşı hava kirliliği uyarısı
Sanayi esnafına Kovid-19'a karşı hava kirliliği uyarısı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sanayi esnafına Kovid-19'a karşı 'hava kirliliği' uyarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'den kiralanan Frey, Waasland formasıyla 15. golüne ulaştı Fenerbahçe'den kiralanan Frey, Waasland formasıyla 15. golüne ulaştı Son Dakika: Türkiye'de 11 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 237 kişi vefat etti, 50 bin 678 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 237 kişi vefat etti, 50 bin 678 yeni vaka tespit edildi Sağlık Bakanlığı, iş yerlerinde alınması gereken tedbirleri 15 maddede sıraladı Sağlık Bakanlığı, iş yerlerinde alınması gereken tedbirleri 15 maddede sıraladı Kartal'dan şampiyonluk yolunda önemli 3 puan. Beşiktaş, deplasmanda Erzurumspor'u 4-2 mağlup etti. Kartal'dan şampiyonluk yolunda önemli 3 puan. Beşiktaş, deplasmanda Erzurumspor'u 4-2 mağlup etti. Parkta rastgele ateş açan saldırganın önüne çocuklar zarar görmesin diye geçen vatandaş yaralandı Parkta rastgele ateş açan saldırganın önüne çocuklar zarar görmesin diye geçen vatandaş yaralandı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu Binanın 9'uncu katındaki köpeğe seslenen vatandaş: Ne derdin var intihar etme Binanın 9'uncu katındaki köpeğe seslenen vatandaş: Ne derdin var intihar etme