Edirne'de "Sokak Hayvanları ve Sevgi" Konulu Resim Yarışması Düzenlendi - Son Dakika

Edirne'de "Sokak Hayvanları ve Sevgi" Konulu Resim Yarışması Düzenlendi

08.03.2011 09:58
Edirne'de

İlköğretim Okulları Arasında "Sokak Hayvanları ve Sevgi" Resim Yarışması Düzenlendi.

Edirne'de çocukların, yaşam alanlarındaki sahipsiz sokak hayvanlarını fark etmelerini sağlamak ve onlara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla ilköğretim okulları arasında "Sokak Hayvanları ve Sevgi" resim yarışması düzenlendi.

Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (EDHAYKO) Başkan Yardımcısı Çağlar Akçay, yaptığı yazılı açıklamada, dernek olarak Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu İlköğretim Okulu ile işbirliği yaparak çocuklara yaşam alanlarında yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarını fark etmelerini sağlamak ve hayvan sevgisini aşılamak amacıyla "Sokak Hayvanları ve Sevgi" konulu resim yarışması düzenlediklerini belirtti.

Yarışmanın Edirne merkezdeki ilköğretim okullarındaki öğrenciler arasında yapılacağını ifade eden Çağlar, "Yarışma 2 ayrı kategoride düzenlenecek. Birinci kategori 4. ve 5. sınıflar, 2. kategori ise 6, 7 ve 8. sınıflar. Yarışmada dereceye girecek öğrencilerimize Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftasında Saraçlar Caddesinde yapacağımız etkinlikle ödülleri verilecektir."

- EDİRNE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Edirne'de 'Sokak Hayvanları ve Sevgi' Konulu Resim Yarışması Düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

KKTC'den yeni korona kararı! Artan vakalar sonrası karantinasız 3 günlük girişler durduruldu Vaka sayısının yüzde yüz arttığı Antalya'da aile içi bulaşlar yüksek Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti Yaşlı kadın, yolda yürürken fenalaşarak hayatını kaybeden eşinin başından ayrılmadı Sokağa çıkma kısıtlamasına saatler kala İstanbul'da trafik kilitlendi Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı Tek bir koronavirüs vakasının görülmediği Kuzey Kore'den skandal önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar Anne ve babanın tüfekle vurulan çocukları için feryadı yürekleri dağladı