Edirne'de turistlerin ilgi gösterdiği "pazar" düzenli dezenfekte ediliyor - Son Dakika

Edirne'de turistlerin ilgi gösterdiği "pazar" düzenli dezenfekte ediliyor

25.09.2020 14:47
Edirne'de turistlerin ilgi gösterdiği

Edirne'de, cuma günleri kurulan yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Ulus Pazarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte edildi.

Edirne'de, cuma günleri kurulan yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Ulus Pazarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte edildi.

Edirne Belediyesinden yapılan açıklamada, salgın tedbirleri çerçevesinde vatandaşların yoğunlukla bulundukları pazar ve çarşıların titizlikle dezenfekte edildiği belirtildi.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, turistlerin ilgi gösterdiği Ulus Pazarı'nda gerekli hijyen önlemlerinin alındığını bildirdi.

Pazara gelen ziyaretçilerin Türkçe ve Bulgarca afişlerle bilgilendirildiğini aktaran Tanrıkulu, şunları kaydetti:

"Bulgarca afişlerimiz dağıtıldı. Bizler de dezenfeksiyon çalışmalarımıza başladık. Otoparkları ve pazaryerini dezenfekte ettik. Edirne Belediyesi olarak esnafımızı, kentimizi ve halkımızı korumak için bütün tedbirleri alıyoruz. Bu konuda da güzel geri dönüşler oluyor. Halkımızdan da maske takmalarını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz. Dezenfeksiyon ve uyarı çalışmalarımızı her gün Saraçlar Caddesi, Çilingirler Caddesi, Bostanpazarı ve tarihi çarşılarımızda devam ediyor."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Edirne'de turistlerin ilgi gösterdiği 'pazar' düzenli dezenfekte ediliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Survivor 2021'den bu hafta elenen yarışmacı belli oldu Boyunluk takan Hande Erçel hayranlarını korkuttu Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor