Son Dakika Haberleri: Edirne'de Yaralı Pelikan Seferberliği

Edirne'de Yaralı Pelikan Seferberliği

10 ay önce

Edirne’nin Enez ilçesi Sultaniçe sahilinde, yaralı halde bulunan pelikan, kanadına çapraz pin ve serklaj takılarak tedavi edildi.

Edirne'de Yaralı Pelikan Seferberliği, System.String[]
Edirne'nin Enez ilçesi Sultaniçe sahilinde, yaralı halde bulunan pelikan, kanadına çapraz pin ve serklaj takılarak tedavi edildi.

Edinilen bilgiye göre, Sultaniçe sahil kıyısında yaralı pelikan bulan vatandaşlar durumu İpsala Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şefliğine haber verdi. Pelikan ihbar üzerine bulunduğu yerden alınarak tedavi için Keşan'da bulunan bir veteriner kliniğine getirildi. Veterinerin ilk müdahalesinin ardından kanadına çapraz pin ve serklaj takılan pelikan tedavi altına alındı.

Veteriner Barış Kasımoğlu, pelikanın durumunun iyi olduğunu belirterek, "Pelikanın tedavisi yapıldı. Yaban hayata alışık olduğu için yem yemiyor. Yabani hayvanlar kapalı ortamlarda yem yemezler. Bu durumda İstanbul'da bulunan başka bir yabani ortamın sağlandığı bir yer var oraya götürülecek pelikan. Yaralı pelikan yaşayacak. İyileşmeye devam ediyor. Kontrolümüz altında" dedi. - EDİRNEElazığ'da Kaybolan 4 Yaşındaki Miray Ece Yılmaz Bulundu Muharrem İnce, 15 Temmuz Gecesi Balıkesir'de Yazlıktaymış

Son Dakika! Ankara'da 2 Ego Otobüsü Çarpıştı:1 Ölü 16 Yaralı