Son Dakika Haberleri: Edirne'de Yaralı Pelikan Seferberliği

Edirne'de Yaralı Pelikan Seferberliği

8 gün önce

Edirne’nin Enez ilçesi Sultaniçe sahilinde, yaralı halde bulunan pelikan, kanadına çapraz pin ve serklaj takılarak tedavi edildi.

Edirne'de Yaralı Pelikan Seferberliği, System.String[]
Edirne'nin  Enez ilçesi Sultaniçe sahilinde, yaralı halde bulunan pelikan, kanadına çapraz pin ve serklaj takılarak tedavi edildi.

Edinilen bilgiye göre, Sultaniçe sahil kıyısında yaralı pelikan bulan vatandaşlar durumu  İpsala Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şefliğine haber verdi. Pelikan ihbar üzerine bulunduğu yerden alınarak tedavi için  Keşan'da bulunan bir veteriner kliniğine getirildi. Veterinerin ilk müdahalesinin ardından kanadına çapraz pin ve serklaj takılan pelikan tedavi altına alındı.

Veteriner Barış Kasımoğlu, pelikanın durumunun iyi olduğunu belirterek, "Pelikanın tedavisi yapıldı.  Yaban hayata alışık olduğu için yem yemiyor. Yabani hayvanlar kapalı ortamlarda yem yemezler. Bu durumda  İstanbul'da bulunan başka bir yabani ortamın sağlandığı bir yer var oraya götürülecek pelikan. Yaralı pelikan yaşayacak. İyileşmeye devam ediyor. Kontrolümüz altında" dedi. - EDİRNE

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Yol Çalışması Yapılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tezkere Çıkarsa, Süreç Farklı Şekilde İlerleyecek
Erdoğan'ın Konuşması Sırasında Slogan Atan 4 PKK'lı Terörist Gözaltına Alındı İstanbul'da Şiddetli Yağış Gece Yarısı Etkisini Artırdı!