Edirne-Disk Genel Başkanı Beko Ohal Koşullarında Demokratik Bir Seçim Olmaz - Son Dakika

Edirne-Disk Genel Başkanı Beko Ohal Koşullarında Demokratik Bir Seçim Olmaz

2 yıl önce

Edirne-DİSK Genel Başkanı Beko OHAL koşullarında demokratik bir seçim olmaz (HD)DİSK Genel Başkanı Beko OHAL koşullarında demokratik bir seçim olmazDevrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, Avrupa Birliği bir açıklama yapmış.

Edirne-Disk Genel Başkanı Beko Ohal Koşullarında Demokratik Bir Seçim Olmaz, System.String[]

Edirne-DİSK Genel Başkanı Beko OHAL koşullarında demokratik bir seçim olmaz (HD)


DİSK Genel Başkanı Beko OHAL koşullarında demokratik bir seçim olmaz


Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, Avrupa Birliği bir açıklama yapmış. 'Bu seçimleri iptal edin' diyor. Biz korktuğumuz için söylemiyoruz. DİSK olarak biz de hazırız. Ama OHAL koşullarında demokratik bir seçim olmaz dedi.


Edirne'nin Keşan ilçe belediyesi ile Genel İş Sendikası ve Tüm Bel Sen arasında anlaşmaya varılan ve 111 işçi ile 160 memuru kapsayan toplu iş sözleşmenin imza töreni bir düğün salonunda gerçekleştirildi.Tatılımcılara kuru fasulye ve pilav ikram edilen imza törenine, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Disk Genel İş sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, Keşan Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Özcan ve işçiler katıldı. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, 24 Haziran'da yapılacak erken seçimin ülke koşullarına bakıldığında demokratik bir seçim olmayacağını belirterek, Avrupa Birliği bir açıklama yapmış. 'Bu seçimleri iptal edin' diyor. Biz korktuğumuz için söylemiyoruz. DİSK olarak biz de hazırız. Ama OHAL koşullarında demokratik bir seçim olmaz. 'Hayır' kampanyasında demiştik ki, mevcut Anayasa'ya asla 'hayır' demeyin. Orada çok tehlikeli bir madde var. Ne var Diyor ki, 'antidemokratik, yargı, yasama, yürütme Cumhurbaşkanı'na bağlanacak, Cumhurbaşkanı isterse memleketi kanun hükmünde kararnameyle yönetecek' Tam da 2 senedir yönettiği gibi. Peki bu seçimden sonra sabah erken kalktı, ekonomimiz gerçekten çok kötü. 'Emeklilerin maaşını ben kaldırıyorum' dedi. Kaldırabilir. 'Ben pazartesiden sonra istediğim sendikayı kapatırım' dedi. Kapatabilir. 'İstediğim partiyi ben kapatabilirim' dediğinde kapatabilir mi Kapatabilir. Erken seçimde sandıktan özgürlük, barış, insan hakları kardeşlik ve adalet çıkmasını temenni ediyorum dedi.


'1 MAYIS'TA YAN YANA, OMUZ OMUZA BİRLİKTE OLACAĞIZ'


1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Taksim'de kutlanmasına bu yılda izin verilmediğini ifade eden Beko, İçişleri Bakanı ve İstanbul Valisi ile defalarca görüştük. Her zaman, herkese açık olan Taksim, bu yılda maalesef işçilere yine kapalı. Almış olduğumuz bir kararla 'başka İstanbul var' diyerek, Türkiye'nin bütün alanlarında 1 Mayıs birlik, dayanışma, mücadele gününde yan yana, omuz omuza birlikte olacağız. Ekonomik, demokratik, siyasi, sosyal taleplerimizi oradan haykıracağız. Çocuklarımızla birlikte alanlarımıza çıkarken, diyeceğimiz tek şey, yaşasın birlik, yaşasın dayanışma, yaşasın mücadeledir diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 25.04.2018 03:27 Kaynak: DHASon Dakika

Sinop, Türkiye'de trafik lambası olmayan tek il olma özelliğini kaybetti
Avrupa'da fuhuşa en çok para aktaran ülke İngiltere oldu Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır